Polska może zaangażować się w wojnę z ISIL

Opublikowano: 14.01.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 515

Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna przebywał niedawno w Stanach Zjednoczonych, gdzie przeprowadził rozmowę z amerykańskim sekretarzem stanu, Johnem Kerrym. Padły wtedy słowa na temat większego zaangażowania się w wojnę z terroryzmem, tj. z Państwem Islamskim (ISIL).

Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest obecnie taka, że międzynarodowa koalicja wysyła do Syrii i Iraku myśliwce, które bombardują pozycje dżihadystów – oprócz radykalnych sunnitów giną czasem również cywile. Kilka razy pojawiały się już pomysły aby wprowadzić do tych krajów armię, lub po prostu wyszkolić i uzbroić kilkunastu tysięcy syryjskich opozycjonistów.

Grzegorz Schetyna podsumował rozmowę z Johnem Kerrym w dość tajemniczy sposób. Nie dowiedzieliśmy się w rzeczywistości niczego konkretnego – jedynie tyle, że Polska pomoże w walce z terroryzmem a dalsze rozmowy w tej sprawie odbędą się na początku przyszłego miesiąca.

“Dalszy ciąg tej rozmowy będzie miał miejsce na spotkaniu ministrów obrony narodowej NATO w Brukseli na początku lutego. Tam ta sprawa zostanie, jestem przekonany, pozytywnie zamknięta.” – oświadczył Grzegorz Schetyna.

Obecnie nie wiadomo jakiego rodzaju będzie to wsparcie. W zeszłym roku Bronisław Komorowski zapewnił, że Polska pomoże w wojnie z terroryzmem. Jak się później okazało, pomoc ta miała charakter jedynie polityczny, czyli wyrażenie poparcia dla interwencji wojskowej na Bliskim Wschodzie. Wczoraj Grzegorz Schetyna powiedział, że Polska włączy się w walkę z terroryzmem ale polscy żołnierze nie wyjadą na Bliski Wschód. Czy tak też będzie w rzeczywistości i jaką pomoc udzieli Polska – przekonamy się dopiero z czasem.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: tvn24.pl, wiadomosci.dziennik.pl
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. agama 14.01.2015 11:25

    wszystkie kraje powinny stanąć przeciwko ISIL, bo to prawdziwi terroryści są.

  2. luzak1977 14.01.2015 16:05

    Najwięksi terroryści ubierają się w garniaki i garsonki.

  3. BrutulloF1 14.01.2015 18:30

    Może znowu wpuszczą jankesów, żeby tu torturowali i przetrzymywali bez wyroku isilowców… Jedni drugich warci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.