Polska jest zdeterminowana w obronie swoich granic

Opublikowano: 08.09.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1848

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau oświadczył, że Polska jest zdeterminowana w obronie granic, a wprowadzenie przy granicy z Białorusią stanu wyjątkowego ma zapewnić możliwość dysponowania środkami prawnymi w tym celu.

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, w rozmowie z dziennikarzami podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, skomentował obecną sytuację na polsko-białoruskiej granicy. Jak zaznaczył, obowiązek ochrony granicy z Białorusią spoczywa nie tylko na krajach z nią graniczących, ale także na UE, ponieważ jest to zewnętrzna granica wspólnoty.
Granica polska, tak jak granica litewska i łotewska są granicami Unii Europejskiej i odpowiedzialne za ich utrzymanie jako tych, które rozdzielają nas od Białorusi jest Polska, Litwa Łotwa, Estonia, ale także Unii Europejskiej jako całość – powiedział szef polskiego MSZ.

Komentując wprowadzenie przy granicy z Białorusią stanu wyjątkowego, minister Rau zaznaczył, że Polska podjęła odpowiednie kroki w celu zabezpieczenia granicy.

„(…) podjęliśmy takie a nie inne kroki, żebyśmy mogli, wraz z naszą determinacją strzeżenia granicy, dysponować środkami natury prawnej” – powiedział minister Rau. „Co się stanie, nie wiemy. Natomiast wiemy rzecz jedną – że pozostaniemy zdeterminowani w jej obronie jako granicy Polski i Unii Europejskiej” – zapewnił szef polskiej dyplomacji – minister Rau.

Litwa, Łotwa i Polska informują, że w ciągu ostatnich miesięcy doszło do wzrostu liczby nielegalnych migrantów zatrzymanych na granicy z Białorusią. Wcześniej prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że Mińsk nie będzie już powstrzymywał napływu nielegalnych migrantów do UE – z powodu sankcji kraj nie ma na to „ani pieniędzy, ani sił”.

Litwa buduje ogrodzenie na granicy z Białorusią przy użyciu drutu kolczastego, aby uniemożliwić nielegalnym migrantom przekroczenie granicy i przedostanie się na terytorium kraju. Budowa takiego samego ogrodzenia trwa również na granicy polsko-białoruskiej. Dodatkowo na terenach przygranicznych wprowadzono na 30 dni stan wyjątkowy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.