Polska jest dla Dudy „krajem Polin”

Opublikowano: 26.10.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3891

Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny postanowił podkreślić swoją miłość do państwa syjonistycznego, dlatego przesłał specjalny list uczestnikom obchodów siedemdziesięciolecia jego powstania oraz otwarcia pierwszej izraelskiej placówki dyplomatycznej na świecie. W przesłaniu do Żydów Duda postanowił nazwać dawną Polskę „krajem Polin”, z którego miało wywodzić się wielu wybitnych izraelskich polityków.

Głowa państwa w swoim liście złożonym na ręce izraelskiej ambasador Anny Azari, pogratulował więc i złożył życzenia narodowi żydowskiemu z okazji 70. rocznicy powstania państwa Izrael, wyrażając nadzieję, iż „dwutysiącletnia nadzieja, o której mówi izraelski hymn – spełniona nadzieja na odzyskanie własnego, suwerennego państwa – towarzyszy obywatelom Państwa Izrael w staraniach o pomyślny, harmonijny rozwój ich ojczyzny”.

W dalszej części dokumentu prezydent nie tylko zachwyca się faktem powstania izraelskiej placówki w Warszawie, która była pierwszą ambasadą syjonistycznego państwa na świecie, ale stara się połączyć żydowską rocznicę z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez nasz kraj. „W opowieści tej istotne miejsce zajmuje także wątek wielowiekowego, zgodnego współistnienia Polaków i Żydów” – pisze więc Duda, który przypomniał także o działalności przedwojennego ruchu syjonistycznego w Polsce.

„Z tych samych przyczyn z ziem Rzeczypospolitej, z kraju Polin, z ojczyzny romantycznych, lecz nieugiętych bojowników o wolność, pochodziło tak wielu pierwszych obywateli Państwa Izrael” – czytamy w liście, w którym głowa państwa przypomina, że to własnie na terenie Polski urodziło się wielu znanych izraelskich polityków, takich jak Szymon Peres, Dawid Ben Gurion czy Golda Meir.

Ponadto Duda ma nadzieję, iż wspólne obchody obu rocznic „utwierdzą je w przekonaniu o potrzebie przyjaznej, nacechowanej wzajemnym szacunkiem współpracy na rzecz pokoju, bezpieczeństwa i wszechstronnego rozwoju cywilizacyjnego współczesnego świata”.

Na podstawie: Prezydent.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

14
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
wloczykij
Użytkownik
wloczykij

Izrael – wg ONZ najbardziej rasistowski kraj na świecie. Wierzą, że Goj ( nie żyd ) jest po to by żydowi służyć. Brawo Panie Juda

Aida
Użytkownik

Tymczasem w USA robią wykłady na temat holokaustu, którego sprawcami byli Polacy:
https://www.youtube.com/watch?v=Wx0lBZ8oQ8k

polach
Użytkownik
polach

To nie Polak!Ten Juda, to sługa, marionetka na stołku który mu podsunęli syjoniści aby kompromitował naszą Ojczyznę na świecie.A że chcą zrobić tu Polin to już oczywiste, bo wiedzą że w końcu z Izraela będzie trzeba nawiać, bo mają wokoło samych wrogów przez swoje zachowanie wobec innych(ludobójstwo).Tutaj na terenie dawnej Rzeczpospolitej oraz Ukrainy jest ich ziemia “obiecana”, dla tego gonią z PL i UA ilu ludzi się da, aby oczyścić teren dla imigrantów z Izraela. Codziennie dostają polskie paszporty i już budują sobie osiedla, z tego co mi wiadomo.
A Naród nasz śpi w najlepsze nadal…

p.s Dlatego też nie przejmujemy ciapowatych, bo syjoniści ich tu koło siebie nie chcą, a nie dlatego że “rząd” jest mądry i nasz…

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Polin to hebrajska nazwa Polski. Oznacza dosłownie „tu spoczniemy”.
Idąc tym tropem powinnismy zakazać prezydentowi mówić Poland w Angli Polen w Niemczech czy Polsza w Rosji.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Można to tak opisac. Ale biorąc pod uwagę ze był to również czas największego rozkwitu Polski, ocena może być inna.

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Gdyby Polacy szanowali samych siebie to może nauczyli by się szanować innych Polaków tylko za to, że są Polakami a wówczas nikt bezkarnie nie szkalował by Polski. Niby proste a niemożliwe.

MrMruczek
Użytkownik
MrMruczek

Polska polityka zawsze pełna była sprzedawczyków różnej maści już od czasów królów elekcyjnych. Nasz kraj pod tym względem przypominał inne kraje jedynie w krótkim okresie XX lecia międzywojennego.
Dziś nikt już nie wierzy w szczere intencje polityków. Dziś wejść do polityki, to jak zanurzyć się w rzecze gnojówki. Nikt normalnie uczciwy nie zechce wejść do takiego szamba, więc nie ma się co łudzić, że kiedykolwiek będzie z czego wybrać.
Czy jest zatem o co kruszyć kopie? Ci lub inni, jeśli nie korzystasz z jakiegoś nepotycznego układu, to nie ma to dla Ciebie żadnej różni, które ryje siądą w korycie. Jedyne, co możesz, to wybrać mniejsze zło, o ile potrafisz to ocenić. Ja nie potrafię i zresztą nie chcę na to czasu tracić, bo tak jak i Ty, i Wszyscy Inni, mam go niewiele. Pozdrawiam wszystkich moich bliższych i dalszych Sąsiadów :)

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

@MrMruczek Każda forma bierności wobec obecnego układu partiokracji to porażka. Ważne pytanie jest takie – Jak oderwać świnie od koryta z kasą podatników? Jeśli społeczeństwo jest podzielone to takiej możliwości nie ma.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Podzielone społeczeństwo oraz tragiczny poziom ludzi polityki. Do władzy pchają się najmocniej bezwzględne i agresywne miernoty. Ludzi wielkich się tam niszczy. Polaryzacja w tym pomaga. Wręcz jest po to stworzona. Ludzie wielcy mogli by pracować ale tylko w warunkach zjednoczenia narodowego. Podział na partie, kłótnia i wojna zamiast konstrukcyjnej dyskusji. To nie są warunki dla ludzi na poziomie. Ale doskonale dla agresywnych egoistycznych miernot.

https://youtu.be/1X7fZoDs9KU
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Good_Country_Index

robi1906
Użytkownik

Podsumowanie, zamiast początku.
Dziś w Przemyślu spotkanie Kaczyńskiego z “wyznawcami” (zapewne po to by wybrali Ukraińca na prezydenta Przemyśla w drugiej turze), spotkanie odbędzie się w Muzeum i tu taka mała niespodzianka, przed wejściem dwie flagi, czyje?,
z gwiazdą dawida, jedna czarna, druga biała.

70 lat temu byli pewnie palestyńczycy którzy mówili “nie wpuszczajcie żydów na nasze ziemie”, ale byli też i tacy którzy mówili (albo z głupoty albo sprzedajni),
przecież to ludzie tacy sami jak my, bądzmy miłosierni, tolerancyjni i kochajmy naszych braci z “księgi”,
no i teraz Palestyńczycy mają i odwzajemnioną i miłość i braterstwo,
a teraz po prostu czas na nas.

MrMruczek
Użytkownik
MrMruczek

@emigrant001
Według mnie i tak trzeba poczekać, aż to wszystko pie….nie, a jak już pie….nie, to ludziska i tak złapią za widły. Teraz to strata czasu. W normalnym społeczeństwie trudno o konsensus, a co dopiero w tak pieniackim jak nasze ;)

@robi1906
Palestyna 70 lat temu była krajem plemiennym i nie posiadała praktycznie ani organizacji, ani administracji o charakterze państwowym, a jej mieszkańcy nie posiadali praktycznie niczego oprócz ziemi, więc trudno dzisiejszą Polskę porównywać do Palestyny z końca lat 40-tych XX wieku.

robi1906
Użytkownik

Nie ma co porównywać?,
ależ owszem to jest taka sama sytuacja,
przyłazi ktoś obcy i wydziera ci podstępem twoją ziemię.

Chazar ma siedzieć nad Wołgą a nie w Palestynie czy w Polsce,
i twierdzić że on tu teraz Gospodarz.

MrMruczek
Użytkownik
MrMruczek

@robi1906
Nie “przyłazi” i “wydziera” tylko co najwyżej wykupuje, a to jednak jest różnica.

robi1906
Użytkownik

Podbój ekonomiczny jest tożsamy z podbojem militarnym, różnica jest w sposobie działań, ale przynosi ten sam efekt.
Pamiętam nie tak w sumie odległe czasy, że żeby dostać obywatelstwo innego kraju trzeba się było niezle nastarać, a teraz rozdają pęczkami i tu wracamy do Polski i Palestyny,
paszporty polskie rozdaja jak leci w Izraelu, czy ktoś pilnuje ile pieniędzy
wwożą?,
70 lat temu w Palestynie też zaczęto wykupywać ziemie Palestyńczyków zupełnie legalnie jeszcze przed zalegalizowaniem Izraela i jak nadmieniłem wcześniej,
Palestyńczycy obudzili się z ręką w nocniku i dopiero kiedy się ogarnęli, za sprzedaż ziemi chazarom, sprzedającego Palestyńczyka karano śmiercią.

I tym się różnimy, ja się staram uczyć na cudzych błędach.