Polska jest coraz większa!

Opublikowano: 22.07.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 437

W porównaniu z poprzednim rokiem powierzchnia Polski powiększyła się o 1643 hektary – poinformował Główny Urząd Statystyczny.

GUS wyjaśnił, że jest to związane z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 stycznia 2017 r. w sprawie wytyczenia szczegółowego przebiegu linii podstawowej, zewnętrznej granicy morza terytorialnego, a także zewnętrznej granicy strefy przyległej Rzeczypospolitej Polskiej.

Zmiany dotyczą głównie województwa pomorskiego, które powiększyło się o 1159 ha.

Ostatnio powierzchnia Polski była aktualizowana w 2006 roku.

Zmiany te wynikają z coraz lepszych metod pomiarowych oraz z tego, że część granic państwa przebiega po linii brzegowej lub wytyczone są wzdłuż głównego nurtu rzek.

Zdjęcie: Robfoto (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kozik 22.07.2018 23:49

    Czyli ten się śmieje, komu się powiększa;)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.