Polska Grupa Lotnicza nie przejmie niemieckich linii Condor

Opublikowano: 14.04.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 780

Polska Grupa Lotnicza, właściciel Polskich Linii Lotniczych LOT, poinformowała o odstąpieniu od transakcji zakupu niemieckich linii lotniczych Condor.

„Polska Grupa Lotnicza poinformowała w poniedziałek linie lotniczą Condor o odstąpieniu od transakcji zakupu tej spółki” – poinformowała dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiej Grupy Lotniczej Katarzyna Majchrzak. Jak dodała, na tym etapie PGL nie udziela więcej informacji.

Należąca w 100 proc. do Skarbu Państwa Polska Grupa Lotnicza, właściciel PLL LOT, poinformowała w styczniu, że wygrała rywalizację o zakup niemieckich linii lotniczych Condor. Przejmując Condora, polska spółka miała uratować przedsiębiorstwo przed upadkiem.

Największym liniom wakacyjnym w Niemczech groził upadek po bankructwie jednego z najstarszych na świecie biura turystycznego Thomas Cook.

LOT wygrał rywalizację o Condora z kilkoma innymi inwestorami, w tym z amerykańskim funduszem Apollo i brytyjskim Greybull. Jak informowało TVP Info, transakcja przejęcia Condora przez Polską Grupę Lotniczą miała się zakończyć do końca kwietnia tego roku.

Przejęcie niemieckich linii lotniczych komentował w Twitterze premier Morawiecki, który nie krył dumy i zadowolenia z tego, że „polskie firmy zdobywają zagraniczne aktywa”.

„Duma rozpiera pierś z tego powodu, że polskie firmy zdobywają aktywa zagraniczne. Pokazują siłę i rozpęd polskiej gospodarki” – mówił premier Mateusz Morawiecki, ogłaszając plany przejęcia niemieckiej linii czarterowej.

Na podstawie: PAP.pl
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. ZIWK 14.04.2020 13:46

    Przejęcie linii Condor przed załamaniem się rynku przewozów lotniczych było ekonomicznie średnio uzasadnione (dość stara flota, uzależnienie popytu od upadłego biura Thomas Cook, niechętny nowemu właścicielowi klimat…)
    Rezygnacja z tego kroku to rozsądna kalkulacja – warunki przewozów się tak zmieniły w ciągu miesiąca, że większość linii już wymaga pomocy, a pozostałe załamią się w najbliższym czasie. Brak tej rezygnacji byłby przestępstwem działania na szkodę PGL.

  2. Cosmo 15.04.2020 08:37

    Niesamowita informacja. Ktoś z państwowej spółki postąpił zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. No chyba, że prawda jest nieco inna a przedstawia się ją jako polski sukces. Pożyjemy zobaczymy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.