Polska głosowała w ONZ za Paktem ws. Uchodźców!

Opublikowano: 18.12.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Wczoraj w siedzibie ONZ przyjęto kolejny kontrowersyjny dokument – Pakt ws. Uchodźców. To zupełnie nowy dokument, którego nie należy mylić z Paktem Migracyjnym, który wzbudza masowe protesty w Europie Zachodniej. Niektórzy uważają, że konsekwencje społeczne Paktu ws Uchodźców są porównywalne do Paktu Migracyjnego.

Jak wynika z oficjalnych informacji dzisiaj przyjęto Global Compact on Refugees aka Pakt ws. Uchodźców. Przeciwko zagłosowały Stany Zjednoczone i Węgry. Dominikana, Erytrea i Libia wstrzymały się od głosu.

Można zadać pytanie po co ONZ, w jednym czasie, przepycha dwie rzekomo niewiążące ale podobne deklaracje, zarówno w zakresie “prawa człowieka” jakim jest według ONZ siedzenie na zasiłku wybranego kraju świata, jak i w zakresie pomocy prawdziwym uchodźcom, których w ten sposób ONZ oddziela od migrantów w kwestii nazewnictwa.

Ludziom, którzy uciekają ze swojego kraju z powodu prześladowań, wojny lub katastrofy, trzeba pomagać. Zwykle jednak tacy ludzie nie jadą masowo po pomoc przez pół świata tylko szukają jej w krajach sąsiednich.

Pakt ws. Uchodźców ma za zadanie zmniejszenie presji na tych krajach poprzez dobrowolne przyjęcie dużych grup uchodźców, w taki sposób, jak ostatnio zrobili to Szwedzi czy Niemcy. Polska nie głosując przeciwko temu dokumentowi, de facto wsparła takie podejście, co może sugerować gotowość przyjęcia dużej liczby obcych kulturowo ludzi i utrzymywania ich z naszych podatków.

Perfidia tej sytuacji polega na tym, że mało kto słyszał o tym drugim dokumencie i być może to nie jest przypadek, że są one głosowane w tym samym czasie. Prawdopodobnie intencją mogło być takie sprzężenie terminów, aby ludzie nie połapali się, że są jakieś dwa dokumenty ONZ namawiające do tego samego, czyli masowej nieograniczonej migracji.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 4,33 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gajowy
Użytkownik
gajowy

Czyli jednal NIE PODPISAŁA.
Kto tu wprowadza w błąd?

Fire
Użytkownik
Fire

Tylko, żeby się nie okazało, że Polska nie brała udziału, bo wcześniej wszystko zostało podpisane na korzyść paktu.

realista
Użytkownik

powinno być “Polska nie ZAJĘŁA STANOWISKA dla Globalnego Paktu ws. Uchodźców” czym oddała decyzję w obce ręce. jako że liczy się tylko stanowisko uczestniczących w głosowaniu (za+przeciw), to Polska zachowała się jak bezradne dziecko…
jeśli “Zdaniem Polski przyjęcie deklaracji może skutkować naciskami na nasz kraj ze strony podmiotów związanych z ONZ” to należało GŁOSOWAĆ PRZECIW… .. .