Polska da Ukrainie 20 mln dolarów na eksport zbóż do Afryki

Opublikowano: 28.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1939

Premier Mateusz Morawiecki, powiedział, że Polska zaoferuje Ukrainie 20 mln dolarów, aby pomóc temu krajowi w eksporcie zboża do Afryki.

Podczas swojej wizyty w Kijowie premier Polski Mateusz Morawiecki powiedział, że istotne jest to, by zabezpieczyć zapasy żywności dla krajów afrykańskich i azjatyckich. „Chcemy wspólnie wspierać eksport zboża z Ukrainy dla Afryki i Bliskiego Wschodu”.

Zadeklarował, że Polska zaoferuje Ukrainie 20 mln USD, aby pomóc temu krajowi w eksporcie zboża do Afryki. „Panie prezydencie Zełenski, deklarujemy na ten cel 20 mln dolarów. Putin chce odebrać życie milionom ludzi, by Rosja była wielka. Nie możemy na to pozwolić. Nigdy nie poddamy się temu barbarzyńskiemu reżimowi. Zawsze będziemy wspierać Ukrainę”. Pieniądze te mają pomóc w wysyłce 60 ukraińskich statków ze zbożem do najbiedniejszych krajów świata w Afryce.

W swoim wystąpieniu Morawiecki oskarżył Rosję o wywołanie światowego kryzysu żywnościowego. Oznajmił, iż Rosja chce „zagłodzić świat i przejąć nad nim kontrolę”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Tygodnik Rolniczy”, Twitter.com, „The First News”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. bboyprezes 28.11.2022 13:17

    Kolejny wałek się szykuje….

  2. Szwęda 28.11.2022 15:32

    Jaka Polska daje? To nie Polska daje, to daje polskojęzyczna bandyterka, wielogłowa pookrągłostołowa hydra realizująca misję unicestwienia Polski i narodu polskiego!

  3. Wolfman 28.11.2022 18:19

    Szweda musisz mi kiedyś wytłumaczyć tę ważność narodu polskiego. Bo skubią wszystko i wszystkich na około

  4. pikpok 28.11.2022 21:31

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.