Polska ambasador krytykuje ataki na Izrael

Opublikowano: 01.06.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 411

Polska ambasador Joanna Wronecka, będąca przedstawicielem naszego kraju przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, była przewodniczącą obrad ostatniej sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęconej sytuacji na okupowanych terytoriach palestyńskich. Wronecka w swoim wystąpieniu postanowiła potępić palestyńskie ataki na izraelskie cele, chociaż wcześniej nie była równie wyrywna w sprawie przeprowadzenia śledztwa dotyczącego masakry kilkudziesięciu demonstrantów w Strefie Gazy.

Wronecka w wystąpieniu w trakcie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ stwierdziła, że „w żadnych okolicznościach nie ma uzasadnienia dla pozbawionych skrupułów i celowych aktów przemocy wobec ludności cywilnej”, co było odniesieniem do ostatniego ostrzału Izraela przez niektóre palestyńskie ugrupowania. Syjoniści przedstawili je jako agresję na ich państwo, podczas gdy palestyńscy bojownicy mówią o odpowiedzi na ostrzał ich pozycji dokonywany w ostatnich dniach przez izraelskie wojsko.

Według polskiej dyplomatki „zarówno Izraelczycy, jak i Palestyńczycy mają prawo żyć w pokoju i bezpieczeństwie”, natomiast podobne wydarzenia mają negatywny wpływ na wysiłki dotyczące poprawy sytuacji w Strefie Gazy. Wronecka z tego powodu wezwała wszystkie strony konfliktu do większej powściągliwości, aby przestrzegały one zobowiązań wynikających z międzynarodowego prawa humanitarnego i praw człowieka.

Polska ambasador nie była jednak wcześniej równie wyrywna, aby potępić ataki izraelskich żołnierzy na palestyńskich demonstrantów, w wyniku których od końca marca zginęło już ponad sto osób. Po najgłośniejszej masakrze mającej miejsce w połowie maja, Wronecka twierdziła, iż syjoniści mają prawo do obrony, przy czym użycie siły powinno być „proporcjonalne” w stosunku do zagrożenia.

Na podstawie: Interia.pl, PolsatNews.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. kopydlok 01.06.2018 13:16

  Skoro mamy żydowski rząd, więc i ambasador przy ONZ też jest żydowskiej proweniencji, proste.

 2. rumcajs 01.06.2018 13:42

  Pamietam jakim to “sukcesem” okrzyczano, pozostanie polski niestałym członkiem RB ONZ… Tak jak przypuszczałem polska stała sie poplecznikiem usa, izraela. W ten sposób zrównano z ziemia status polski w wielu krajach, szczególnie arabskich, ale także innych, gdzi nasz kraj był pojmowany jako stosunkowo sprawiedliwie oceniajacy wydarzenia na swiecie. Obecne wasalstwo wszystkim jasno daje do zrozumienia, że nie bedziemy bezstronni, a jak kukiełki wykonujemy polecenia z waszyngtonu i telawiwu…

 3. wojtek 01.06.2018 15:04

  Dobrze zrobiła. Ci co myślą inaczej najprawdopodobniej cierpią na rozdwojenie jaźni lub maja nieukształtowany światopogląd. Zydzi maja swoje za uszami ale to ma sie nijak do polityki międzynarodowej w obliczu postępującego rozpadu Państw narodowych i nie wolno wylewać dziecka z kąpielą.

 4. kopydlok 01.06.2018 15:22

  @wojtek

  Co ty bełkoczesz. Erozja państw narodowych zaczyna się właśnie od takich organizacji jak ONZ, gdzie USA + syjoniści w porozumieniu ze swoimi wasalami (w tym Polską niestety) narzucają swoją retorykę większości.

 5. wojtek 01.06.2018 16:01

  kopydlok: znajdź sensowne kontrargumenty, albo zamilcz: https://www.youtube.com/watch?v=rXwwLIqrx-Y&t=558s

 6. rumcajs 01.06.2018 17:14

  @@ wojtek@@Zanim komus stylowo po zydowsku, każesz milczeć, bo pisze cos żydom niewygodnego, najpierw sam przedstaw rzeczowe argumenty, a nie link do śmietnika internetu. Palestynczycy to też NARÓD, i tez chcą swego NARODOWEGO państwa. Izrael zas tworzy panstwo nacjonalistyczne, stosujace praktyki aparthajdu, i rasizmu, a także faszyzujaco nacjonaliastyczne. Sam łamie wszelkie prawo miedzynarodowe, wysiedlając rdzenna ludność ze swoich ziem, stralając do cywili, i za pomoca takich satrap, jak ta pani, i takich jak Ty syjonistów, wciska swiatu, że …tylko sie broni..
  Zatem może pisz dalej na łamach polskojezycznych portali zydowskich, bo tu twoje pisanie wyglada na prowokacyjna dziecinnade.

 7. wojtek 01.06.2018 17:56

  rumcajsie: nie poswieciles 10min, na krotka wypowiedz profesora Wolniewicza (na marginesie zaden z niego bezkrytyczny sympatyk Izraela i udowodnił to wielokrotnie) , dla ciebie to śmietnik, ok. Dla mnie jesteś istota odporna na argumentacje, co dalsza dyskusje czyni bezcelowa.

 8. BrutulloF1 02.06.2018 07:21

  Nawet wygląda jak żydówa. Z resztą cały PiSuar swoje początki musiał mieć w knesecie. Patrząc na poczynania tej chazarskiej socjaldemokracji, powinna się na nią wypiąć spora część elektoratu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.