Polscy żołnierze zostaną wysłani na Ukrainę?

Opublikowano: 30.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3119

Polska wyśle swoich żołnierzy na Ukrainę? Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski stwierdził, że „żadnej opcji” wykluczać nie można i dodał: „niech Putin zgaduje, co zrobimy”. Rzecznik resortu zabrał głos.

Sikorski udzielił wywiadu dziennikom: „Gazecie Wyborczej”, hiszpańskiemu „El Pais” i włoskiemu „La Reppublica”. Padło pytanie, czy wysłałby polskich żołnierzy do walki na ukraińskim froncie. „Nie powinniśmy wykluczać żadnej opcji. Niech Putin zgaduje, co zrobimy” – stwierdził szef MSZ.

O komentarz do słów ministra poproszony został rzecznik resortu spraw zagranicznych Paweł Wroński. „Pan minister był pytany, czy Polska wyklucza wysłanie wojsk na Ukrainę. Pan minister powtarza wielokrotnie, że my nie wysyłamy wojsk na Ukrainę, natomiast nie można wykluczyć takiej sytuacji w przyszłości, bo nie wiemy, jak się tam sytuacja potoczy” – twierdził.

Temat wysyłania polskiego wojska na Ukrainę już wcześniej pojawiał się w debacie publicznej. Wcześniej niemiecki „Der Spiegel” twierdził, że Polska i państwa bałtyckie są gotowe wysłać swoich żołnierzy na wschód, jeżeli Rosja przełamie front. Według gazety takie ostrzeżenie miało zostać przekazane przedstawicielom władz federalnych przez parlamentarzystów z państw bałtyckich. Miała to być reakcja na zachowawczą postawę Berlina w kwestii pomocy wojskowej dla Ukrainy.

„Jeśli Rosjanom uda się dokonać strategicznego przełomu na wschodniej Ukrainie, bo Zachód pomaga Kijowowi tylko połowicznie, sytuacja może się dramatycznie pogorszyć. W takim przypadku państwa bałtyckie i Polska nie będą czekać na rozmieszczenie wojsk rosyjskich na swoich granicach – ostrzegali politycy bałtyccy, ale sami wyślą wojska na Ukrainę. I było jasne, co to będzie oznaczać: NATO stanie się stroną wojny” – donosił „Der Spiegel”.

Polski MON w reakcji na te doniesienia jednak zaprzeczał. „Nie rozważamy pomysłu wysłania polskich żołnierzy na Ukrainę, nie ma takich planów. Apelujemy o szczególną ostrożność w kwestii wiarygodności pojawiających się w przestrzeni medialnej informacji” – oświadczył resort.

Autorstwo: MM
Na podstawie: DoRzeczy.pl, „Der Spiegel”
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. nedosew 30.05.2024 12:48

  Sługusy anglosasów badają w tej chwili reakcję opinii publicznej na ewentualność wysłania wp na Ukrainę. To są takie próbne balony wysyłane także w kierunku Moskwy.
  Jednocześnie jest to też przyzwyczajanie ludzi do tej myśli, do tego, że ich znajomi, rodzina, a w końcu i oni sami pójdą w okopy. Ponieważ na regularnym wojsku się nie skończy.

  Używają przy tym bardzo bałamutnych argumentów, jak przytoczone tutaj, że kraje bałtyckie i Polska nie będą czekać na rozmieszczenie wojsk rosyjskich na swoich granicach … Przecież kraje bałtyckie graniczą z Rosją, a Polska z Kaliningradem i cały czas mamy wojska rosyjskie na swoich granicach 😁😁😁

  Nawet gdyby kiedykolwiek Rosjanie zajęli całą Ukrainę (co jest nierealne) nie zdecydują się na atak na Europę, ponieważ NIGDY nie pokonają całego NATO. Nie mają takiego potencjału ludzkiego i militarnego…

 2. elroman 30.05.2024 14:40

  Z kovidem udało się większej części Polakom wyprać mózgi, myślę że tym razem będzie to samo.

 3. pikpok 30.05.2024 14:58

  @nedosew, teraz to anglosasi są sługusami – pracownikami, najemnikami. Tak jak Sikorski jest mężem swej żony, Applebaum.

 4. nedosew 30.05.2024 19:36

  Świat anglosaski zarządza i kieruje tym wszystkim, ale oczywiście wiadomo kto jest na samej górze…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.