Polscy żołnierze zarażeni koronawirusem

Opublikowano: 29.03.2020 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 421

Resort zdrowia poinformował o kolejnych 79 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce i kolejnej ofierze śmiertelnej. Liczba wszystkich zakażeń na terenie Polski wynosi już 1717, liczba zmarłych to 19.

https://www.youtube.com/watch?v=a1sdH55hZKk

Ministerstwo zdrowia już tradycyjnie za pośrednictwem „Twittera” poinformowało o kolejnych 79 przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. „Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego” – podano w komunikacie na „Twitterze”. Poinformowano także o śmierci kolejnego pacjenta z koronawirusem: „Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące” – napisał resort.

Prezydent Andrzej Duda mówił na antenie TVP Info o terminie przeprowadzenia wyborów prezydenckich w warunkach epidemii koronawirusa. Jak podkreślił, „wybory są bardzo ważnym elementem, bo wybory zapewniają ciągłość władzy państwowej, więc one są bardzo istotne. Proszę pamiętać, że też konstytucja określa prezydencką kadencję, jasno i wyraźnie mówi, że ta kadencja jest 5-letnia”. Prezydent zaznaczył, że nikt nie wie, jak będzie wyglądać sytuacja za półtora miesiąca, kiedy zgodnie z planem mają odbyć się wybory. „Nikt nie jest w stanie tego określić. Ja powiedziałem, mam nadzieję, że już po świętach ta sytuacja będzie się uspokajała, i że będziemy mogli wracać do normalnego życia i oczywiście mam nadzieję, że będą warunki do przeprowadzenia wyborów” – powiedział prezydent. „Ale gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, i że będziemy cały czas trzymać taką dyscyplinę i takie ograniczenia, jakie są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania. Natomiast ja liczą na to, że uda się te wybory spokojnie przeprowadzić. Myślę, że to jest ważne, żeby sytuacja była stabilna, jeżeli chodzi o funkcjonowanie państwa, i jeżeli chodzi o kwestię władzy i ustroju” – powiedział Andrzej Duda.

Polskie Radio informuje, powołując się na dane polskiego resortu obrony, że koronawirus dotarł do Wojska Polskiego. Zakażenie potwierdzono u 14 żołnierzy i 3 pracowników WP. We wszystkich jednostkach Wojska Polskiego zostały wprowadzone restrykcyjne środki przeciwepidemiczne oraz warunki bezpieczeństwa zgodnie z zaleceniami głównego inspektora sanitarnego WP. Utrzymywany jest rozszerzony monitoring epidemiczny w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju i na świecie – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Resort Obrony poinformował także o tym, że w zwalczaniu epidemii koronawirusa uczestniczy ok. 5,4 tys, żołnierzy, którzy pomagają m.in. Straży Granicznej a także osobom starszym i objętym kwarantanną. „W kolejny weekend ponad 2000 żołnierzy Wojska Polskiego współpracuje na przejściach granicznych ze Strażą Graniczną i Policją. Łącznie na terenie całego kraju, w różnych działaniach mających na celu walkę z koronawirusem zaangażowanych jest 5382 żołnierzy i pracowników wojska oraz 646 jednostek sprzętu” – poinformował resort obrony na swojej stronie internetowej.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2] [3]
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. LichoNiespi 29.03.2020 15:07

    Odnosnie wypowiedzi A.Dupy…silni, zwarci, gotowi…isc do urn…..pytanie jakich urn…
    chyba ze pogrzebowych.

  2. radical3dom 29.03.2020 21:59

    A za rok zobaczymy jak ci sami policjanci siłą wyciągają za nogi z tego bloku ludzi co nie chcą sie przymusowo zaszczepić!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.