Polscy kibole skazani na bezwzględne więzienie na Słowacji

Opublikowano: 15.07.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 345

Sąd w Bratysławie skazał trzech kiboli Cracovii na karę sześciu miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Po upływie trzech miesięcy będą mogli zwrócić się o warunkowe zwolnienie. Po odsiadce zacznie ich obowiązywać trzyletni zakaz wjazdu na Słowację, który jest częścią zasądzonej kary.

https://www.youtube.com/watch?v=N_1zmBwatfI

Wyrok dotyczy wydarzeń sprzed pięciu dni. 10 lipca polska, bułgarska i holenderska chuliganeria wszczęła potężną demolkę na ulicy Venturskiej w Bratysławie. Jak informowała słowacka policja – dewastowano wszystko co obłąkańcy ci napotkali na swojej drodze. Obrzucali się kamieniami, kostką brukową, płytkami chodnikowymi, stolikami i krzesłami, które stały w ogródkach lokali gastronomicznych. 10 osób odniosło obrażenia tak poważne, że zostały przetransportowane do szpitali.

Gdy na miejsce przybyła policja, jak twierdzą niektórzy świadkowe tych zdarzeń, ze sporym opóźnieniem, wywiązała się uliczna bitwa. W końcu policja poskromiła jednak bitnych fanów piłki kopanej. Zatrzymano wówczas 51 obywateli Republiki Bułgarii, 15 Królestwa Niderlandów i 41 Polaków. Trzech z tych ostatnich wkrótce rozpocznie półroczny pobyt w słowackich zakładach karnych.

Burmistrz Bratysławy Matúš Vallo skomentował zajścia na portalu społecznościowym Facebook: „Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy łączą sport, rozrywkę lub relaks z przemocą i niszczeniem wszystkiego, co im stanie na drodze. Nigdy”.

Autorstwo: Bojan Stanisławski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.