Połowę ofiar izraelskich ataków stanowią kobiety i dzieci

Opublikowano: 09.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 786

Liczba Palestyńczyków zabitych w Strefie Gazy przez pociski balistyczne Sił Obronnych Izraela wystrzelonych podczas operacji „Świt” wyniosła 45 – poinformowała w poniedziałek 8 sierpnia agencja informacyjna WAFA.

Agencja zaznaczyła, że wcześniejsza liczba 41 osób zabitych i około 150 rannych okazała się mniejsza, niż w rzeczywistości, ponieważ nie uwzględniała wszystkich dostępnych danych. Wśród 45 zabitych przez Izraelczyków w palestyńskiej enklawie okazało się 16 dzieci i cztery kobiety.

W niedzielę 7 sierpnia Islamski Dżihad i władze Izraela podpisały porozumienie w sprawie rozejmu i zawieszenia broni. Strona egipska, która pośredniczyła w rozmowach, zobowiązała się do działania na rzecz uwolnienia zatrzymanych wcześniej palestyńskich bojowników Sił Obronnych Izraela Bassema al-Saadi i Khalila Awadeha. Zawieszenie broni weszło w życie w niedzielę o godzinie 23.30 czasu lokalnego. Mimo rozejmu, strony kontynuowały wzajemne ostrzały jeszcze przez jakiś czas.

Źródło: pl.News-Front.info

5

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.