Połowa Polaków nie wierzy w rządową wersję

Opublikowano: 07.04.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 413

Połowa Polaków nie wierzy w rządową wersję przyczyn katastrofy TU-154M – wynika z badania przeprowadzonego przez Homo Homini dla „Rzeczpospolitej”. Jak mówi szef Instytutu jest to ewidentna porażka zespołu Macieja Laska.

Dla 48 proc. respondentów przyczyny katastrofy wciąż są niewyjaśnione, ale również ważne jest, że tylko 18 proc. wierzy w dojście do prawdy, a aż 30 proc. uważa, że nigdy jej nie poznamy. Z kolei 38 proc. uważa, że przyczyny tragedii zostały wyjaśnione (dla 22 proc. są w pełni jasne, a 15 proc. – częściowo).

“Taka liczna grupa wątpiących to porażka rządowego zespołu Macieja Laska” – mówi “Rzeczpospolitej” Marcin Duma, szef instytutu.

10 kwietnia, w czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej, zespół parlamentarny kierowany przez posła Antoniego Macierewicza, przedstawi raport dotyczący jej przyczyn. Raport ma zawierać m.in. opis rozpadu salonki Tu-154M i analizę działania rosyjskich specsłużb.

“Za kilka dni zostanie opublikowany raport zespołu parlamentarnego, który przedstawi dowody na to, że czarne skrzynki były sfałszowane” – powiedział poseł Antoni Macierewicz.

Autor: mg
Na podstawie: rp.pl
Źródło: Niezależna.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16 komentarzy

 1. goldencja 07.04.2014 13:49

  cyt. „Taka liczna grupa wątpiących to porażka rządowego zespołu Macieja Laska” – czyli celem głównym Laska było zdobycie wiary w jego wersję większej części społeczeństwa, a nie wyjaśnienie przyczyn katastrofy. Prawdy nigdy nie trzeba było bronić, bo prawda zawsze sama się obroni. Broni się kłamstwa.

 2. agama 07.04.2014 14:12

  a jaka jest prawda?

 3. goldencja 07.04.2014 14:57

  Prawda jest taka, że ten kto twierdzi, że ją zna, dostaje depresji, więc JA JEJ NIE ZNAM i na tym zakończmy.

 4. agama 07.04.2014 15:07

  masz depresję?

 5. skyhigh 07.04.2014 15:24

  prawda jest taka, ze to co sie dzieje z wrakiem to farsa, to co w głównych mediach podaja to tez sciema i obracanie kota ogonem, a ta prokuratura, tzn. aparatura to juz smiech na sali, a ten kto nie poddaje w watpliwosc tego co sie stało i tego co przekazują nam mainstreamowe jest zwyczajnie głupi.

 6. razowy40i4 07.04.2014 16:21

  Cała dyskusja na temat potencjalnego zamachu jest bezzasadna z bardzo prostej przyczyny jeżeli był takowy społeczeństwo nigdy nie może się o tym dowiedzieć …

 7. goldencja 07.04.2014 17:19

  agama naucz się w końcu czytać ze zrozumieniem, bo zaczynasz być coraz bardziej irytujący.

 8. luzak1977 07.04.2014 18:20

  Te badania prowadzone wśród ludzi to przecież pic na wodę. “Połowa Polaków nie wierzy w rządową wersję przyczyn…wynika z badania przeprowadzonego przez Homo Homini”.
  Mnie nikt nie pytał, a statystyki, grupy wiekowe, różne środowiska, itp. nie mają przełożenia w realiach.
  Każdy instytut badający to ściema i wyciąganie kasy. Nie można pisać, że to co mówi malutka garstka, (zapewne mieszkająca w jednym regionie) jest odpowiedzią całego narodu.
  Statystyczny Polak wypija 100 litrów wódy rocznie – a kim jest statystyczny Polak?

 9. agama 07.04.2014 19:49

  na 100% był zamach i spisek z próbą wrobienia ruskich przez dziki zachód, żeby skłócić Europę/Polskę z Rosją.

 10. Pola 07.04.2014 21:14

  Jeżeli Lasek mówi prawdę, to niech wyjaśni skąd się wzięło tyle części samolotu porozrzucanych na dużej powierzchni, co pokazywały zdjęcia satelitarne. Gdyby nie było wybuchu w samolocie to zaryłby się najwyżej w ziemię, przełamał się czy coś w tym rodzaju. Tak mi podpowiada głupi babski rozum. Tak przecież wyglądały inne katastrofy samolotów które spadały z przyczyn technicznych. Ale pan Lasek przekazuje tylko tę jedną prawdę i nie dopuszcza do głosu innych wersji.

 11. adambiernacki 07.04.2014 22:50

  Ja widziałem film z lądowania TU 154M w lesie gdzie po wycięciu 300 metrowego pasa drzew był praktycznie cały i to mi działa na wyobraźnię. Zastanawia mnie również ciągłe powtarzanie jedni bum drudzy brzoza trzeci Błasik i bobry co zniszczyły tamy. Nikt nie udowodnił, że Lechu wsiadł na pokład samolotu. Pewnie wyszły by na jaw działania “polskich” służb specjalnych za granicą i w tym świetle rączka pociągająca za sznurki cień by na ziemię rzuciła.

 12. hashi 08.04.2014 01:28

  Przecież nikt się nie przyzna do zamachu, nawet jak będą 100% dowody. Oznaczałoby to skandal międzynarodowy, nielegalny rząd, przepchane ustawy, działanie na szkodę RP. A nawet jak rosjanie pomagali w zbrodni to co mamy im zrobić nakrzyczeć i pogrozić palcem? Historię piszą zawsze zwycięzcy to będzie nasze polskie 11.09.

 13. robi1906 08.04.2014 11:44

  Być może te badania mówią prawdę , a dlaczego tak jest .
  Moim zdaniem nie z miłości do byłego prezydenta , ale dlatego , że z Donalda jest zakłamany padalec , tylko dlatego .

  Jeśli wersja zamachu jest prawdziwa , to według mnie było to poświęcenie pionka dla próby zbicia Putina . Od kiedy rządzi Rosją i postawił ją na nogi stał się celem ataków.

  1.Sprawa Katyńska , od kiedy Jelcyn przekazał dokumenty tej zbrodni Polsce wydawałoby sie że wszystko jest wyjaśnione , ale od czasu Putina mamy w mediach non stop mord w Katyniu przypominany .
  Przypomnę że Kaczyński nie był na żadnych grobach pomordowanych na Wołyniu , po za jednym wyjątkiem , wieś Pawłokom (jeśli dobrze pamiętam ) , ale był tam tylko dlatego że po porwaniu kilkunastu Polaków i ich zabójstwie , dokonano zemsty i zamordowano w tej wsi od kilkunastu do kilkudziesięciu ukraińców ( dane nie są dokładne) . Był tam razem ze swoim przyjacielem Juszczenką i udawał że nie widzi transparentów trzymanych przez młodych banderowców “śmierć lachom” itp.
  Próbowano już wtedy tworzyć sojusz który widzimy obecnie.

  2. Nagonka skierowana na kibiców rosyjskich podczas Euro

  3. Marsz niepodległości w ostatnim roku .

  Moim zdaniem jest próba zawiazania nowego paktu anty-kominternowskiego tylko że zamiast ZSRR Stalina mamy Rosję Putina.

  I jesli to był zamach , to jest to jeszcze jeden kamień którym można rzucać w Putina .
  A kto tego dokonał , dla mnie przemawia fakt nieobecnośći naczelnego rabina Polski , z powodów religijnych .
  Podobnie było z obywatelami Izraela w WTC , a coś jeśli zdarza się dwa razy to już chyba przypadkiem nie jest .

 14. adambiernacki 08.04.2014 22:06

  robi1906 – czyżby Polska zaatakowała Rosję?

 15. robi1906 09.04.2014 07:52

  adambiernacki
  Jeszcze nie , ale komuś bardzo na tym zależy .

 16. adambiernacki 09.04.2014 10:45

  robi1906 – też się tego obawiam wygląda to na długoterminową operację z kierunkiem wschód obyśmy rzeczywiście nie stali się tarczą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.