Połowa Brytyjczyków wierzy w UFO

Opublikowano: 05.07.2021 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 630

Połowa Brytyjczyków przyznaje, że wierzy w istnienie UFO. Ilu z nich twierdzi, że istoty pozaziemskie widziało na własne oczy? Wyniki badania YouGov zaskakują.

W jednym z najnowszych badań YouGov zapytał Brytyjczyków, co sądzą na temat UFO. Jak się okazuje, aż połowa badanych wierzy w istnienie istot pozaziemskich. Co więcej, mniej więcej tyle samo respondentów jest zdania, że władze UK ukrywają przed społeczeństwem informacje o kosmitach. Ile osób jest przekonanych, że widziało UFO na własne oczy?

Dokładnie połowa Brytyjczyków (50 proc.) wierzy w istnienie UFO – z czego ponad jedna piąta (22 proc.) jest przekonana, że kosmici już kiedyś przybyli na Ziemię. W istoty pozaziemskie nie wierzy 29 proc. badanych.

Wśród tych Brytyjczyków, którzy wierzą w istnienie kosmitów, jeden na czternastu (7 proc.) twierdzi, że widział UFO na własne oczy. Przy czym znacznie częściej odpowiedź taką odnotowano w przypadku mężczyzn (10 proc.), niż w przypadku kobiet (4 proc.). Ponadto, wielu Brytyjczyków zna kogoś, kto twierdzi, że widział UFO: 6 proc. osób wskazało na członka rodziny, 6 proc. na przyjaciela oraz 6 proc. na dalszego znajomego. Ogółem co piąty badany (20 proc.) stwierdził, że albo sam widział UFO, albo zna kogoś, kto widział UFO.

Co ciekawe, ankieta YouGov pokazała również, że niemal połowa Brytyjczyków (49 proc.) sądzi, że rząd Wielkiej Brytanii jest w posiadaniu tajnych informacji na temat UFO. 21 proc. badanych ma silne przekonanie, a 28 proc. sądzi, że jest to raczej prawdopodobne, iż władze nie udostępniają opinii publicznej informacji na temat istot pozaziemskich. Z drugiej strony, 21. proc. Brytyjczyków jest zdania, że to mało prawdopodobne, by władze ukrywały coś przed społeczeństwem w kwestii UFO.

Autorstwo: Jakub Mróz
Ilustracja: kalhh (CC0)
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o