Polonofob Władimir Żyrinowski nie żyje

Opublikowano: 07.04.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1342

Wczoraj zmarł Władimir Żyrinowski, lider nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji. O śmierci rosyjskiego polityka poinformował przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin.

Władimir Żyrinowski od dawna chorował na raka i dlatego jego rozstanie się z tym łez padołem było oczekiwanym zdarzeniem do tego stopnia, że w ciągu ostatnich tygodni uśmiercano go trzykrotnie, ale tym razem informacja została potwierdzona przez jego partię i rosyjski parlament.

Żyrinowski to wieloletni poseł rosyjskiej dumy, który znany jest głównie z antypolskich i antyzachodnich deklaracji.W ciągu dekad swojej działalności wielokrotnie atakował Polskę i Polaków, grożąc wojną i zniesławiając Polskę. Przez lata uważano, że Żyrinowski mówi publicznie to co uważa Putin i jednocześnie był to lider jednej z partii putinowskiego układu władzy. Niewykluczone, że w LDPR zastąpi go Andriej Ługowoj, jeden z morderców Aleksandra Litwinienki. Pasowałby jako lider do ogólnego trendu.

Włądimir Żyrinowski to dziwaczna postać. Urodził się jako Władimir Wolfowicz Ejdelsztein 25 kwietnia 1946 roku w Ałma-Acie, na terenie dzisiejszego Kazachstanu. Jak podaje wikipedia, jego dziadek posiadał fabrykę zajmującą się obróbką drewna w Kostopolu, w granicach II Rzeczypospolitej. Ojcem był Wolf Isaakowicz Ejdelsztein (1907–1983), stryj nazywał się Aaron Isaakowicz Ejdelsztein. Po wojnie ojciec i młodszy brat zostali deportowani do Polski.

W 1964 r. Władimir Ejdelsztein zaczął używać nazwiska matki – Żyrinowski. Jego dzieci też zmieniają nazwiska jak rękawiczki. Ma ich troje: synów Igora Lebiediewa i Olega Gazdanowa oraz córkę Anastazję Pietrow. Mimo pochodzenia żydowskiego, Żyrinowski twierdził, że jest wyznania prawosławnego.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

6

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. rici 07.04.2022 19:36

    Typowy zyd, pomietam jeszcze jak w latach 80-tych gdy byl przewodniczacym mlodych zydow w ZSRR, jaki straszny byl z niego komunista. Wiec jego przejscie do Narodowo-Liberalnej Parii bylo dla mnie dziwne, z poczatku. Ale tak to jest dla zydow nie ma zadnego podzialu na lewice czy prawice, oni sa zydami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.