Północna Anglia chce być częścią Szkocji!?

Opublikowano: 17.12.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1965

Tysiące osób podpisało się pod petycją wzywającą do przyłączenia miast północnej Anglii do Szkocji. Inicjatorzy akcji uważają, że „odczuwają znacznie większe powinowactwo ze szkockimi miastami niż z ideologiami Londynu”.

Ponad 12 000 osób podpisało petycję, w której domagają się secesji. W piśmie intencyjnym napisano, że mieszkańcy północnych terenów Anglii bardziej utożsamiają się z kulturą i mentalnością np. Glasgow i Edynburga, niż z ideologiami południowo-centralnej części kraju, zwłaszcza Londynu.

Autorzy petycji sugerują, że mapa Wielkiej Brytanii powinna zostać zmieniona, przesuwając południowe granice Szkocji wzdłuż linii biegnącej między ujściem rzek Humber i Dee. Oderwane miasta utworzyłyby „Nową Szkocję”, Manchester, Liverpool, Leeds, Newcastle i reszta północnej Anglii miałyby swoją władzę w Edynburgu zamiast z Londynie.

Projekt powstał w 2016 roku podczas szkockiego referendum w sprawie niepodległości, zyskał wtedy poparcie ponad 53 tysięcy osób, po zeszłotygodniowych wyborach akcja znów nabrała rozpędu. Odkąd Konserwatyści zdobyli większość, liczba podpisów zwiększyła się ponad dwukrotnie w ciągu kilku dni. Występ Nicoli Sturgeon z SNP w debacie liderów wywarł wrażenie na wielu wyborcach w Anglii, którzy dopytywali nawet czy mogą głosować na jej partię, mimo iż nie mieszkają w Szkocji.

„Potrzeby i wyzwania północy nie są rozumiane przez Izbę Gmin. Północ Anglii powinna dołączyć do niepodległej Szkocji i odzyskać kontrolę nad własnym przeznaczeniem. My, mieszkańcy północy, domagamy się, aby w przypadku uniezależnienia się Szkocji granica między Anglią a Nową Szkocją przebiegała wzdłuż linii biegnącej między rzeką Dee i ujściem Humbera”, czytamy w manifeście, który zapoczątkował akcję.

Na podstawie: The Guardian
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. iJewel 08.02.2022 03:20

    Przez te kilka lat od samego Brexitu poprzez pandemie i przymus szczepień czułam, że wiele dzieje sie tutaj z pewnym, złożonym zamysłem.
    Przyznam, że nie spodziewałam sie tak pełnego szczegółów raportu z tego badania oraz tak odważnego rozwiazania.

    Podziekowania i gratulacje dla Królowej Elżbiety II oraz inicjatorów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.