Polka niesie Żydówkę na gestapo

Opublikowano: 01.02.2019 | Kategorie: Historia, Kultura i sport, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 104

Wygląda na to, że nienawiść do Polaków odbiera już niektórym Żydom rozum.

Oto przykład tego szaleństwa z amerykańskiego Muzeum Holokaustu, czyli zdjęcie dwóch kobiet, a których jedna trzyma drugą na rękach. Opis zdjęcia w internetowym katalogu muzeum brzmi następująco: „Zdjęcie dwóch kobiet, jedna niesie drugą, najprawdopodobniej przed gospodarstwem w miasteczku Świerże niedaleko Chełma w Polsce. Na odwrocie zdjęcia znajduje się napis w jidysz, z którego wynika, że niesiona kobieta jest ciotką osoby, która przekazała zdjęcie do muzeum. Polka niesie swoją ciotkę na gestapo po tym, jak znalazła ją w piwnicy domu, który polska rodzina zajęła w 1941 roku”.

Zdjęcie zostało również udostępnione na portalu Holocaustchronicle.org i wzbogacone następującym opisem: „Jako spadkobiercy długiej tradycji antysemityzmu liczni Polacy współpracowali z nazistami, zdradzając swoich żydowskich przyjaciół i sąsiadów. Inni obawiali się nazistowskiego wyroku śmierci wobec każdego, kto ukrywał Żydów. Postawy antysemickie przybrały nowy odcień w latach 1918-1920, kiedy Polska walczyła o niepodległość z Rosją, Prusami i Austrią i zaczęła tworzyć gospodarkę kapitalistyczną. Połączenie nacjonalizmu i ambicji ekonomicznych obsadziło Żydów nie tylko w roli outsiderów, ale też konkurentów. W latach poprzedzających II wojnę światową polscy Żydzi byli coraz bardziej zmarginalizowani. Tutaj Polka w miasteczku Świerże dosłownie niesie Żydówkę do gestapo”.

Jeżeli ktoś jest w stanie wymyślić taką bzdurę, jak kobieta niosąca druga kobietę na rękach do gestapo, oznacza to, że nie ma już żadnych granic dla antypolskich idiotyzmów rojących się w żydowskich głowach. Biedni ludzie dyszący nienawiścią. Obłąkani.

Na podstawie: Collections.USHMM.org, HolocaustChronicle.org
Źródło: Dziennik-Polityczny.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 4,56 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aida
Użytkownik

Nie wyglądają na zatroskane…

MvS
Użytkownik
MvS

Ta co niesie ma włosy ciemne a ta niesiona jasne. Może to niearyjka niesie aryjkę zadowolona, że przyczyniła się do ubogacenia kulturowego rasy panów.

kuralol
Użytkownik

Raczej trudno się uśmiechać gdy dźwiga się coś ciężkiego. Osoba przenoszona też jakby nie wygląda na skrzywdzoną. Dawniej na wsiach w obyczajach weselnych było takie coś jak ”przenosiny panny młodej” i jak nazwa wskazuje przenoszono wtedy rożne rzeczy…

nazizm to ideologia lewicowa
Użytkownik
nazizm to ideologia lewicowa

Gdzies czytalem historie tego zdjecia. Zadna z tych pan nie byla zydowka. To byly chyba siostry, lub sasiadki. Osoba niesiona byla niepelnosprawna. Fotografia zostala wykonana w chwili zabawy, stad usmiech na ich twarzach. Jak znajde zrodlo, to wrzuce link.

agama
Użytkownik

“TOP 5 Żydów, którzy dorobili się na II Wojnie Światowej”

https://www.youtube.com/watch?v=xMyFmw6jhMg

Polecam.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Na gestapo się nie niosło , a donosiło! :( Tragedia idiotów w USA.