Polityk PiS przyjął 107 700 zł odprawy ze spółki Skarbu Państwa

Opublikowano: 27.07.2019 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 9331

Jak to możliwe, że w ciągu zaledwie jednego roku wizerunek PiS, jako partii dbającej o interesy najsłabszych i najuboższych, zmienił się na wizerunek partii dbającej przede wszystkim o interesy własnych członków? Jakim cudem z ugrupowania, które przejęło władzę mając na sztandarach hasła równości i egalitaryzmu, PiS stał się formacją, gdzie szanse na kariery mają nieraz bierni i mierni, ale przy tym zawsze wierni członkowie partii? Historie o kolejnych wielkich odprawach dla wybrańców z państwowych spółek tylko umacniają ten negatywny wizerunek.

Andrzej Pruszkowski to samorządowiec z długoletnim stażem. Był prezydentem Lublina od 1998 do 2006 roku. Później przez trzy kadencje z rzędu zasiadał w radzie sejmiku lubelskiego (startował z list Prawa i Sprawiedliwości). Po wyborach samorządowych w 2014 roku został nawet wiceprzewodniczącym sejmiku.

Zwycięstwo PiS w wyborach ogólnopolskich z października 2015 roku otworzyło dla tej partii worek ze stanowiskami, na które załapał się również sam Pruszkowski. W marcu 2016 roku trafił do zarządu PGE Dystrybucja – spółki kontrolowanej przez państwową Polską Grupę Energetyczną (PGE). Co ciekawe – jeszcze do końca 2015 roku zarząd PGE Dystrybucja liczył łącznie 4 osoby. Na początku 2016 roku został jednak powiększony do 5 osób. W ten sposób odpowiednie stanowisko znalazło się także dla Pruszkowskiego, który we wspomnianej spółce zaczął zarabiać bardzo przyzwoite pieniądze (w samym tylko 2017 roku z tytułu zasiadania w zarządzie PGE Dystrybucja Pruszkowski zarobił 630 tys. zł – wiemy to, bowiem jako radny sejmiku wojewódzkiego Pruszkowski musiał co roku składać oświadczenie majątkowe).

W grudniu ubiegłego roku Pruszkowski został odwołany z funkcji wiceprezesa spółki. Podobno była to konsekwencja walk frakcyjnych w PiS (w regionie rośnie pozycja Beaty Mazurek, która może mieć nie po drodze z Pruszkowskim).

Po odwołaniu Pruszkowskiego rzecznik PGE Dystrybucja zapewniał, że Pruszkowskiemu nie przysługują żadne “dodatkowe świadczenia finansowe”. Prawda była jednak nieco inna. Okazało się bowiem, że Pruszkowskiemu została wypłacona odprawa w kwocie 107,7 tys. zł oraz dodatkowe wynagrodzenie z tytułu zakazu konkurencji w kwocie 18,9 tys. zł.

Wyborcom w 2015 roku obiecano skromność i pokorę. Spora część elektoratu, który wówczas wyniósł PiS do władzy, uwierzyła właśnie w te hasła. Uwierzyła w to, że może być inaczej niż za PO-PSL. Niestety, sprawa “nagród, które się należały”, masowego zatrudniania polityków w spółkach Skarbu Państwa, panującego przy tym nepotyzmu i kumoterstwa oraz historii z wysokimi odprawami, kompletnie odmieniły wizerunek tej partii. Zakładam, że ta kwestia może mieć decydujące znaczenie dla wyniku zbliżających się wyborów.

Na podstawie: Onet.pl, DziennikWschodni.pl, Twitter.com
Źródło: Niewygodne.info.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stanlley 25.01.2019 12:58

    To nie jest najgorszy z grzechów pisiorków, platfusy przez 8 lat podwyższały podatki i osadzały swoich. Do 2011 platfusy nabroiły 628 razy – tyle afer z nimi było po zaledwie 3 larach rządów : https://wolnemedia.net/afery-przekrety-walki-klamstwa-i-skandale-po/

    Wracając do tematu – to jest pikuś. Te barany włażą w d.. umierającego degenerata uSSmana kosztem dobrych stosunków z sąsiadami i krajami z którymi można robić dobre interesy – spuszczenie do kanalizacji przyjaźni z Iranem to już szczyt – choć mogę się mylić. Witamy podwyżki cen gazu!

  2. emigrant001 25.01.2019 16:45

    Polskojęzyczny POPIS hipokryzji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.