Polityczny skok na SKOK-i

Opublikowano: 06.04.2013 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1163

“14 miliardów depozytu, które znajdują się w kasach SKOK-u, kogoś kłuje w oczy” – powiedział senator PiS Bogdan Pęk podczas wystąpienia w Senacie. Kontrowersyjna nowelizacja ustawy dotycząca SKOK-ów, wraca do ław sejmowych. Senat do ustawy wprowadził 44 poprawki, autorstwa Platformy Obywatelskiej.

Senat odrzucił wszystkie poprawki zgłoszone przez senatorów PiS, którzy finalnie głosowali za nieprzyjmowaniem przez Senat nowych rozwiązań.

Nowelizacja ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych ma zwiększyć bezpieczeństwo depozytów przez objęcie ich gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Nowe przepisy rozszerzają też kompetencje Komisji Nadzoru Finansowego nad SKOK-ami oraz umożliwiają bankom lub innym oddziałom SKOK-ów przejmowanie tych kas, które znalazły się w złej sytuacji finansowej.

Zdaniem senatora PiS Bogdana Pęka, jest to rządowy skok na pieniądze, które posiadają SKOK-i.

“OFE się wali, rujnuje polska gospodarkę, banki sprywatyzowane zostały w sposób złodziejski, narodowe fundusze inwestycyjne, przeciwko którym protestowałem podobnie, a rząd polski bierze się za SKOK-i. Dlaczego właśnie teraz stały się one obszarem zainteresowania rządzących, wyglądającym niekorzystnie?” – pyta senator Pęk.

“Czyżby dlatego, że ostatnim czasie napłynęło tam kilkanaście miliardów kapitału z innych banków?” – dodaje senator.

Senator powiedział, że SKOK-i działają lepiej niż inne banki, nie mają problemów finansowych oraz nie prowadzą brudnych interesów, które często odbywają się w innych bankach. Jego zdaniem, rząd nie może się z tym pogodzić:

“Ci sami ludzie od 20 lat ponoszą polityczną odpowiedzialność za to co dzieje się w Polsce. Jednak pomimo tego udało się stworzyć SKOK-i, z potężnym zarządem z czym rząd nie może się pogodzić. 14 miliardów depozytu, które znajdują się w kasach SKOK-u, kogoś kłuje w oczy” – mówi senator.

Zdaniem senatora, rząd chciałby wstawić do instytucji zarząd komisaryczny, który zmieni obecny, dobrze działający, wstawiając tam swoich ludzie, aby to oni właśnie „polepszyli sytuację” banków.

“Oni będą mogli przekazać kluczowe środki innym podmiotom finansowym, a słyszałem, że tu w grę wchodzi Bank Gospodarstwa Krajowego, który ma rząd uratować z dołka finansowego. Czy taka wizja jest spektakularnie nie możliwa? Moim zdaniem to była główna opcja, która przemawiała za nowelizacją ustawy, którą rząd przeprowadził poprzez swoich posłów w Sejmie” – tłumaczy senator.

Źródło: Stefczyk.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. jestemtu 06.04.2013 12:21

  Jak on może tak bluźnić?
  Przecież oni chcą uchronić nasze pieniądze, przed nieuczciwymi ludźmi 🙂

  Jedyną szansą ucieczki przed bankami były/są właśnie SKOKi, ale jak widać baknsterzy i tutaj chcą położyć swoje brudne złodziejskie łapska. A ten marionetkowy “rzond” jest tak głupi że wydaje mu się iż nikt tego nie widzi.
  Mam nadzieję że jak powiedział senator ich dni są policzone i oby jak najszybciej skończyli jako popiół.

 2. Il 06.04.2013 18:45

  Bałwochwalczy kult mamony.

 3. Takie_tam 06.04.2013 23:03

  SKOK przestrzega przed skokiem na SKOK-i.

 4. mis kolabor 06.04.2013 23:13

  Ten parchaty nierząd zachowuje się jak Ameryka, która niesie “pomoc” wszystkim, którym uzna to za stosowne. Oczywiście zaraz okaże się, że skoki to taki ambergold i mus ich leczyć.

 5. adambiernacki 07.04.2013 08:48

  Rozkoszne. Wszystko pięknie gdyby nie to kłamstwo:”…SKOK-i działają lepiej niż inne banki, nie mają problemów finansowych oraz nie prowadzą brudnych interesów, które często odbywają się w innych bankach.”
  Nie pamiętam ileż to razy miałem ochotę pozbyć się części amunicji wchodząc do tej lichwiarni jakich wiele. Jeśli oni są uczciwi to ja jestem święty. Nie chce mi się nawet opowiadać o tych przekrętach parszywych.

 6. dagome12345 08.04.2013 13:32

  hym wiedze drodzy forumowicze ze mało wiecie na temat SKOKÓW 🙂 nie bede po was “jechał” bo wasza nie wiedza wynika tylko z tego ze tak naprwde finase SKOKÓW sa utajniane na makasa ! Jest to firma zajmujaca sie finasami 100 razy gorsza od przecietnego banku 🙁 wykorzystuje sie tam niewiedze starszych ludzi , niewykształconych itd Zwykłe banki maja jako taki bat na soba ,a skoki nie przejmuja sie niczym ! Nakrecaja nieswiadomych ludzi w spirale długu do konca zycia, maja ( mieli) lichwiarskie oprocentowanie dochodzace do 20 paru procent, personel uczy sie kłamac i wyciskac kazdy grosz z biednych ludzi – a ich traba medialna jest pan Rydzyk i jego media – nie dziwi fakt ze sa głownym sponsorem pewnej prati politycznej 🙂 Nie bronie w tym poscie “normalnych” banków ale w mojej skromnej opinii SKOKi sa 100 razy gorsze niz banki , bo banki moze sa wilkami ale jawnymi, a SKOKI to wilki w owczych skórach , udajace to czym tak naprwde nie są 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.