Politycznej poprawności wojna z kulturą europejską

Opublikowano: 30.11.2018 | Kategorie: Prawo, Publicystyka, Społeczeństwo, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2547

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł (sprawa E.S. v. Austria nr 38450/12 z 25 października 2018), że można oskarżać i skazywać w sądach kryminalnych za mówienie pewnych rzeczy o proroku Mahomecie. Rozstrzygnięcie stwierdza, że skazanie kobiety przez austriacki sąd za nazwanie proroka Mahoneta pedofilem, nie naruszyło jej wolności słowa.

Pani S. (47) z Wiednia, miała dwa seminaria pt. „Podstawowe informacje o islamie” w których m.in. omawiała małżeńststwo między Prorokiem Mohametem oraz 6-letnią dziewczynką o imieniu Aisza… Jak podaje orzeczenie sądu, miała wówczas stwierdzić: „Czym możemy to nazwać, jeśli nie pedofilią?” Za te słowa została przez Wiedeński Regionalny Sąd Karny w lutym 2011 roku skazana za „ubliżanie doktrynom religijnym” na karę grzywny w wysokości 480 euro plus opłaty sądowe.

Podstawowym uzasadnieniem sądu, jak się wydaje, jest to, że wypowiedzi kobiety powinny zostać potępione, ponieważ mogą „wzbudzić uprzedzenia i zagrażać pokojowi religijnemu”. Jakkolwiek pani S. nie została oskarżona o mówienie czegokolwiek, co może wzniecać przemoc ogólnie lub w jakikolwiek specyficzny sposób.

Innymi słowy, prawa człowieka można wyrzucić do kosza, kiedy ich realizacja może wywołać u innych osób złe samopoczucie.

Co istotne, komentarze poczynione przez inkryminowaną kobietę zostały sformułowane na dwóch seminariach. Można więc przypuszczać, że nikt kto nie życzył sobie wysłuchiwać idei pani S. nie został do tego zmuszony.

Ponadto, sąd wydaje się nieprzejęty tym, czy fakty przekazane przez panią S. na temat małżeństwa Mahometa z młodą dziewczynką były trafne czy też nie. Wydaje się, że powinno być to kluczowe dla większości rozsądnych ludzi. Wedle islamskiej tradycji Mahomet poślubił Aiszę, gdy miała ona 6 lat; małżeństwo zostało skonsumowane, gdy dziewczynka miała 9 lat, zaś Mahomet lat 50. Sąd stwierdził, że wypowiedzi pani S. nie były obiektywne i nie przedstawiły szerszego tła historycznego. Jako że małżeństwo Mahometa z dzieckiem jest prawdą, można stwierdzić, że sąd po prostu zajął stanowisko, że powtarzanie dobrze znanych faktów historycznych może stanowić pewien rodzaj mowy nienawiści.

Na Zachodzie zauważalny jest trend ograniczania wolności słowa na rzecz ochrony islamu. Kilka przykładów:

– Gert Wilders, polityk holenderski, był sądzony w oparciu o pięć zarzutów, w tym „karalną obrazę muzułmanów z powodu ich religii”.

– Mark Steyn oraz Ezra Levant zostali pociągnięci przed Kanadyjską Komisję Praw Człowieka pod zarzutem „islamofobii”.

– Kandydat w wyborach europejskich został aresztowany w Brytanii za cytowanie fragmentu z Winstona Churchilla na temat islamu.

Postawa Churchilla jest nader znamienna dla współczesnej Europy w jej stosunku do islamu. Churchill jako wojskowy był niezwykle krytyczny wobec islamu, uważając go za największą siłę wsteczną cywilizacji. Gdy jednak został politykiem imperium kolonialnego pod władzą którego znajdowało się ponad milion muzułmanów, zaczął przejawiać tendencje proislamskie. W świetle purytańskiej moralności wiktoriańskiej zaczął cenić nomadyczny tryb życia plemion muzułmanów, tudzież szczególną rolę honoru w kulturze islamskiej. Zwieńczeniem tych tendencji była zgoda i dofinansowanie państwowe do budowy meczetu w Londynie w pierwszym roku premierostwa Churchilla, w roku 1940, by zyskać wsparcie świata islamskiego w wojnie z nazizmem (warto dodać, że Hitler szedł jeszcze dalej w swoich komplementach wobec islamu). Jest to głęboko symboliczne: oto kruszejące imperium brytyjskie otwiera Europę dla islamu, który w przyszłości podważy europejskie fundamenty kulturowe.

Tym bardziej więc warto pamiętać, co pisał Churchill o islamie, nim został politykiem: “Jak straszliwe są plagi, które mahometanizm ściąga na swoich wyznawców. Poza fanatycznym szałem, który jest tak niebezpieczny dla ludzi, jak wścieklizna dla psów, występuje owa straszliwa fatalistyczna apatia. Efekty są widoczne w wielu krajach, naśladowcze nawyki, niechlujne systemy rolnictwa, niemrawe metody handlu oraz niepewność własności istniejące wszędzie tam, gdzie wyznawcy Proroka rządzą lub żyją. Degradacja zmysłowości pozbawia życie jego łask i wyrafinowania, obok jego godności i świętości. Fakt, że w prawie mahometańskim każda kobieta musi należeć do określonego mężczyzny jako jego absolutna własność, jako dziecko, żona lub konkubina, musi opóźniać ostateczne przezwyciężenie niewolnictwa dopóki islam pozostaje wielką siłą wśród mężczyzn. Indywidualni muzułmanie mogą wykazywać wspaniałe cechy. Tysiące stają się odważnymi i lojalnymi żołnierzami Królowej, wszyscy wiedzą jak umierać, jednak wpływ religii paraliżuje rozwój społeczny tych, którzy są jej wyznawcami. Nie istnieje na świecie większa siła wsteczna. Daleki od zanikania, mahometanizm jest wiarą wojowniczą i prozelicką. Rozprzestrzenił się już w całej Afryce Środkowej, tworząc na każdym kroku nieustraszonych wojowników; i gdyby nie to, że chrześcijaństwo jest chronione przez silne ramiona nauki, przeciwko której bezskutecznie walczono, cywilizacja współczesnej Europy mogłaby upaść, tak jak upadła cywilizacja starożytnego Rzymu” (Winston Churchill, The River War, Vol. II, s. 248-250, Longmans, Green & Company, 1899).

Współczesna europejska jurystokracja stała się awangardą liberalno-lewicowych elit zachodnich, wyznających z quasireligijnym zapałem kompleks przesądów politycznej poprawności. W kontekście tym słuszne wydaje się pytanie, czy z równą werwą składałaby na jej ołtarzu podstawowe wolności dla obrony dobrostanu psychicznego wyznawców religii chrześcijańskiej. Co warto podkreślić, chrześcijaństwo, nominalnie dominujące, jest w dzisiejszej Europie tak samo religią mniejszości, jak i islam. Pytanie jest retoryczne, gdyż trwałym elementem kultury europejskiej są dzieła Nietzschego, który wobec Jezusa Chrystusa używał określeń znacznie mocniejszych aniżeli nieszczęsna pani S. wobec Mahometa.

Autorstwo: Mariusz Agnosiewicz
Źródło: Racjonalista.pl

Bibliografia

1. http://hudoc.echr.coe.int/

2. http://www.dailymail.co.uk/news/article-2614834/Arrested-quoting-Winston-Churchill-European-election-candidate-accused-religious-racial-harassment-repeats-wartime-prime-ministers-words-Islam-campaign-speech.html

3. http://www.telegraph.co.uk/news/religion/11314580/Sir-Winston-Churchill-s-family-feared-he-might-convert-to-Islam.html


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16 komentarzy

 1. MasaKalambura 30.11.2018 17:39

  Sprawa walkowana w tę i we w tę.
  Gdyby do małżeństwa proroka Muhammada (PZN) i Ajszy (RAAH) doszło dziś i w Austrii czy w Europie, z pewnością mielibyśmy pedofilię, która jest złamaniem obowiązującego dzisiaj prawa i obyczajów. Jednak w związku z tym, ze jest to sprzeczne z prawem i źle widziane, do małżeństwa dziś by nie doszło. Bo Islam zabrania łamania prawa i siania zgorszenia.
  Prawo nie działa wstecz.
  14 wieków temu małżeństwa z nieletnimi były na porządku dziennym. Z konsumpcją związku czekało się aż dziewczę zacznie miesiączkować i od tego momentu dziewczę było już dorosłą kobietą. Nikt nie iwidzial w tym niczego zdrożnego. Było to zwyczajne i normalne. Ze zgodą rodziców (Abu Bakr był stryjem i przyjacielem Proroka) i z ich namaszczeniem.

  Dopiero 20 wiek wprowadził pojęcie pedofilii. A prawo nie działa wstecz.

  Tępi i nienawistni ludzie korzystają z tego i sieją nienawiść aby w durny sposób dzielić ludzi.

 2. wloczykij 01.12.2018 04:39

  6 lat miała!!!

 3. wloczykij 01.12.2018 04:44

  I nie chodzi o ówczesy problebm pedofilii, lecz o wciąż kultywowane w tej kulturze kanony. @MasaKalambura daj adres to sprezentuję Ci tęczową flagę lub koran. Allah akbar.

 4. MasaKalambura 01.12.2018 08:25

  Może i są kultywowane gdzies w Afryce czy u ludów pierwotnych. Z pewnością nie w Europie. Jedzcze do 20 wieku nikt takich zarzutów wobec Islamu Bie wyciągał, a przecież wrogów Islamu było wtedy tyle samo.

  Allahu Akhbaru wołam codziennie. Bóg jest Największy. On Sam sprawił, że 11-12 letnie dziewczynki i dziś mają okres i mogą rodzić Dzieci. Maryja urodziła Proroka Jezusa w wieku 13 lat i Boga tez pedofilem nazwiesz?

  Prezentów od ciebie nie chce żadnych.

 5. Fenix 01.12.2018 08:59

  Stary dziadyga 50 lat chciał sobie naiwne dziecko rozdziewiczyć ,zaliczyć. “prawa człowieka można wyrzucić do kosza, kiedy ich realizacja może wywołać u innych osób złe samopoczucie” Dokładnie złe wywołuje ! Ile miał żon ów szaleniec /zbok?
  Dziecko nie ma praw , kobieta nie ma praw, można wykorzystać w każdy sposób nazywając to religią , tfu! Religie uwłaczające człowieczeństwu.

 6. MasaKalambura 01.12.2018 11:53

  Sama jesteś zbok

 7. Aida 01.12.2018 12:29

  Przykładanie dzisiaj miary do uwarunkowań kulturalno – społecznych tamtych czasów, jest rzeczą co do której jedni powiedzą, że jest uprawnione, inni, ze w żadnym wypadku. Na wsiach, gdzie ludzie nie są edukowani, a córka jest problemem, rodzice wypychają jak najwcześniej córki z domu wydając je młodo za mąż, więc argument, że Aisza miała 9 lat jest bardzo przekonujący dla takich społeczności. Wśród ludzi wykształconych takie rzeczy się raczej nie zdarzają.

  W krajkach gdzie jest ciepło dziewczynki szybciej dojrzewają. Czy Aisza w wieku 9 lat miesiączkowa już? Bo to raczej rzadko spotykane mimo wszystko.

  “Maryja urodziła Proroka Jezusa w wieku 13 lat i Boga tez pedofilem nazwiesz?”

  Porównanie nietrafione. Maryja z Bogiem nie spała.

 8. MasaKalambura 01.12.2018 12:39

  Matka Maryi poświęciła ja Bogu przed jej urodzeniem. Maryja zasypiała z Bogiem, budziła się z Bogiem, z Bogiem wykonywała każdą czynność, Bogu poświęciła każdą chwilę życia. Dlatego wybrał ja Bóg spośród niewiast.

  Aisza musiała zacząć miesiaczkowac skoro zaczęła współżycie ze swoim mężem. To zasada Koranu, którą Prorok sam na rozkaz Boga wprowadził.

 9. Aida 01.12.2018 12:46

  Tak samo jak Ty zasypiasz z myślą o swoim Bogu, wielokrotnie piszesz o obecności Boga w Twoim życiu.
  Tylko czego to ma dowodzić w tym kontekście?

 10. MasaKalambura 01.12.2018 13:06

  Nic ponad to, co mówi.

 11. Aida 01.12.2018 18:36

  “Ludzi należy oceniać przez pryzmat ich czasów, a nie naszych. To co nas szokuje, kiedyś było normą. Wydawanie panien za mąż następowało od momentu wystąpienia miesiączki. Bywało, że aranżowano małżeństwa dzieci, by zapewnić im byt, ale konsumpcja następowała po latach”

  A co ja napisałam wyżej. To samo.

 12. MasaKalambura 01.12.2018 18:57

  Aisza dzięki temu małżeństwu stała się żoną proroka i króla. Zyskała status matki wiernych i przekazicielki 1!3 sunny (tradycji islamu). Kochała Proroka strasznie i była o niego bardzo zazdrosna. Była tez jego najukochańszą z żon o czym Prorok mówił otwarcie. Po jego śmierci stała się autorytetem prawa, dowodziła armiami. Żyła dostatnio i poważana do samej śmierci.

  Pedofilia? W żadnym razie.
  Szokujące, dzisiaj tak. Kiedyś zupełnie normalna a sprawa.

 13. Aida 01.12.2018 19:58

  Pedofilia? W żadnym razie.

  Zapomniałeś dodać w ówczesnych czasach.

  “Kochała Proroka strasznie i była o niego bardzo zazdrosna. Była tez jego najukochańszą z żon o czym Prorok mówił otwarcie”

  Dzielenie się kimś kochanym…smutne.

 14. MasaKalambura 01.12.2018 22:40

  Po wojnie, stale ginących mężczyznach. Pierwsze małżeństwo chronione powszechnym i najnowocześniejszym prawem socjalno prawnym ever ever. Smutne? Gdzie?
  Przecież od jej czasów kobieta z funkcji własności niczym mebel lub rodzaj wierzchowca stała się pełnoprawnym obywatelem z prawem głosu.

  Pierwsza kobieta zachodu z prawem głosu demokracji kiedy była?

  Poligamia jest systemem socjalnym na podobieństwo zusu plus pomoc psychologiczno seksualna jako jałmużna w rodzinie plus ta jedna jedyna, twoja dziewica. Coś złego jest w w mażeniu o obcowaniu z tą jedną jedyną i tylko twoją? Dosłownie?

  Sama potencja takiej możliwosci musi sprowadzać uwagę homo sapiens rodzaju Adam do rodzaju Ewa i będzie to skutkowało graniczną stałą menstruacji prędzej czy później.

 15. MasaKalambura 01.12.2018 23:48

  Jaką bezpieczną ilość cykli księżycowych wyznacza Księga dla kobiety by mgła rodzić:
  15+/-2 (M) – 9 (A) x 12
  72 miesiące nauki. Wychowywania. Matki praktycznie.
  3*12
  36 miesięcy treningu używania ciała do celów praktycznych w kierunku małżeństwa i bycia żoną

  Minimum, co nie oznacza optimum.
  Zarówno Maria jak i Aisza ( oby Allah był z nich zadowolony) były niezwykłe.

  Można policzyć jeszcze od 9 do 13 wedle innego liczenia, wtedy wychodzi 4 lata na trening malzenski z minimum 48 miesięcy trenowania i tego i tego.

  Nie jest też tak, ze o mozliwosci przystąpienia do praktyki najukochańszej z żon decyduje menstruacja. Zgodnie z tą prastarą regułą okres pokwitania, kiedy hormony już się obiudzily ale jajniki jeszcze nie wydają komórek jajowych, kiedy pojawia się dorosłe owłosienie i zmiana głosu i kilka innych oznak. To jest również granica koraniczna, w trochę innym przekazie.

  Swoją drogą edukacja przystosowania do życia w rodzinie i dziś powinna mieć minimum nauki obowiązkowej tego poziomu. Zarówno dla młodych Adamów jak i Ew. W odpowiednich dla nich momentach startu operacji ciała płodnego. Edukacja zaawansowanego poziomu winna rozdzielać dzieci i młodych dorosłych biologicznie. Ci pierwsi razem a ci drudzy z uwzględnieniem podziału płci i ich funkcji

  A zamykając wykładnię ładną klamrą, w rankingu kobiet najlepszych ever do Aiszy, której miejsca nie znamy:
  1. Ewa.
  2. Maria.
  3. Macocha Mojżesza, żona faraona.

 16. Fenix 02.12.2018 06:26

  Religie przeszłości kończą na śmietniku historii , nie służą obecnie ludziom wyzwolonym . Człowiek wyzwolony nie szuka boga w religii . Odkrywa Boga w sobie, Bóg człowiek w jedności!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.