Polityczna poprawność najwyższej próby

Opublikowano: 29.03.2013 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 455

Belgijski rząd zdecydował: Boże Narodzenie, Wielkanoc, Wszystkich Świętych a nawet karnawał to słowa, które odtąd są zakazane w belgijskich szkołach. Mają zniknąć z oficjalnych kalendarzy, bo kojarzą się z chrześcijaństwem. Odtąd będą więc ferie jesienne, wakacje zimowe, ferie dla rozrywki, to zamiast karnawału, oraz wakacje wiosenne. Zakaz ten dotyczy obszaru francuskojęzycznego. Stosowanie tych nowych nazw było już zalecane od kilku lat. Teraz stało się obowiązującą normą.

Dlaczego? Ponieważ nie chcą „razić” czy „obrażać” muzułmanów.

Źródło: Narodowcy


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. roztargniony 29.03.2013 14:06

    Choroba poprawności politycznej się rozprzestrzenia. Chyba nie jestem na bieżąco, bo wygląda na to, UE wybrała już nam przyszła religię, a co za tym idzie i prawo.

  2. KernelPanic 29.03.2013 15:13

    No to teraz chrześcijańscy Belgowie mieszkający w krajach muzułmańskich mogą domagać się tego samego. Będą mieli dobrą kartę przetargową i na pewno zostaną wysłuchani w skupieniu, miłości i zrozumieniu.

  3. ARTUR 30.03.2013 01:15

    W ramach religijnej poprawności , aby nie urazić chrześcijan nazwijmy Ramadan np. Miesiącem Głodnego Muzułmanina / MGM /.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.