Politycy w Kanadzie zaostrzą przepisy ws. broni krótkiej

Opublikowano: 31.05.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 801

Ogólnokrajowe zamrożenie importu, kupna i sprzedaży broni krótkiej w Kanadzie jest głównym elementem nowych przepisów dotyczących kontroli broni palnej, przedłożonych w poniedziałek przez liberałów w Izbie Gmin. Projekt ustawy umożliwiłby również odebranie licencji na broń osobom zaangażowanym w akty przemocy domowej lub nękania kryminalnego, takiego jak stalking.

Rząd Justina Trudeau planuje zwalczać przemyt i handel bronią poprzez zwiększenie sankcji karnych, zapewnienie większej liczby narzędzi do prowadzenia dochodzeń w sprawie przestępstw związanych z bronią palną i wzmocnienie środków granicznych. Ponadto ustawa C‑21 stworzyłaby nowe prawo „czerwonej flagi”, umożliwiając sądom orzekanie wymogu, aby ludzie uznani za zagrożenie dla siebie lub innych oddali broń palną policji.

Liberałowie chcą także trwałej modyfikacji magazynków do broni długiej, aby nigdy nie mogły pomieścić więcej niż pięć nabojów, a także zakazać sprzedaży i przenoszenia magazynków o dużej pojemności.

Konserwatywni posłowie i inni krytycy uznali, że nowe przepisy uderzają w legalnych właścicieli broni, i nie zapobiegną nielegalnej broni.

Rząd twierdzi, że ta ustawa wprowadza najsilniejsze środki kontroli broni od ponad 40 lat. Oczekuje się, że przedłożone przepisy wejdą w życie jesienią 2022 roku.

Według danych federalnych liczba zarejestrowanych egzemplarzy broni krótkiej wzrosła w Kanadzie o 71 procent w latach 2010–2020, czyli o około 1,1 miliona.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

2

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 31.05.2022 20:19

    No to obywatele! Ostatni dzwonek!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.