Politycy przestają być zapraszani do Superstacji

Opublikowano: 05.06.2019 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 388

Portal Press.pl donosi, że telewizja Superstacja, należąca do medialnego konsorcjum Zygmunta Solorza, podjęła decyzję o wstrzymaniu zapraszania polityków i komentowania bieżących wydarzeń w sferze publicznej.

Zmiana została ogłoszona pracownikom już w miniony piątek, jednak dopiero wczoraj napisał o tym branżowy portal dziennikarski Press.pl. Nową sytuację zaczęli też komentować pracownicy Superstacji.

To właśnie dziennikarze w swoich wypowiedziach sugerują, iż – jak się wyrazili – „przestawienie wajchy”, związane jest z drastycznymi karami jakie nałożone zostały przez władze na inne biznesy Zygmunta Solorza. W ubiegłym tygodniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów obciążył spółkę Polkomtel mandatem w wysokości, bagatela, 39,4 mln zł. Jednocześnie, decyzją Komisji Nadzoru Finansowego w Plus Banku został ustanowiony kurator.

Szef newsroomu Superstacji Wiktor Bater, długoletni dziennikarz radiowy i telewizyjny, korespondent polskich mediów w Rosji, odmówił Press.pl komentarza. Rzecznik stacji Tomasz Matwiejczuk wyjaśnił jedynie, że „z tego co mu wiadomo” opracowywana jest nowa strategia kanału zmierzająca do podwyższenia oglądalności. „Jednak do czasu jej wdrożenia nie miały zachodzić żadne istotne zmiany w ofercie programowej” – dodaje.

Sylwia Madejska, dziennikarka Superstacji, napisała na portalu społecznościowym „Twitter”: „Taka sytuacja Drodzy Państwo. Ja dziś w pracy: tematy policyjne i ostrzeżenia przed upałami…”.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. maj cher 05.06.2019 15:34

  I słusznie oprócz wyuczonych kłamstw i kłótni na pokaz nic się dowiesz istotnego

 2. smerf 05.06.2019 23:26

  Oto efekty przejmowania prawdziwie niezależnych mediów przez przy…sa pisiorów, Solorza. Ten facet jest owładnięty jakimś bakcylem mnożenia hajcu. Śpi na mamonie, a i tak mu ciągle jej mało.
  Po co przejął tę stację, SUPERSTACJĘ?
  Najlepszą telewizję, z jaką do tej pory mieliśmy do czynienia?

  Dzisiaj pożegnała się z SUPERSTACJĄ fantastyczna dziennikarka, Eliza Michalik. Można się spodziewać, że na dniach odejdą z niej, tego solorzowego mutanta, Jacek Żakowski, Tadeusz Drozda i inni. Przed tygodniem odszedł nieobliczalny i prostolinijny Kuba Wątły…

  Papkę policyjno-pogodową to może sobie serwować żelaznemu elektoratowi codziennie tvpis. Jej pseudodziennikarze zresztą, jak tylko zaczynają swe niby wiadomości mówiąc “dobry wieczór” to już kłamią!

  To właśnie z drugiej strony, m.in. SUPERSTACJA, waliła codziennie prawdą po oczach!

  Wolne media!
  Do boju!
  Nie pozwólcie, by papka propagandowa wzięła górę nad rozumem!

 3. smerf 06.06.2019 22:20

  Otóż to, Adminie.
  Obejrzałeś tylko jeden raz Superstację, a następnie i TV24 zraziło Cie do siebie subiektywizmem…

  Wejdź sobie i w wolnym czasie pooglądaj po parę odcinków z każdej tematyki:

  http://www.superstacja.tv/zobacz-online/

  Polecam zwłaszcza “Krzywe zwierciadło”, “Nie ma żartów”, “Gilotyna” czy “Drozda na weekend”.

  A może jeszcze to:

  https://vod.pl/tomasz-lis-program

  I żeby być obiektywnym dodam, że wydźwięk narracji programowej może być dla Ciebie jednostronny. Ale… Sam przekonałeś się, jakim językiem szczeka tvpis. To samo robią tvtrwam, republika itp..
  Nie dziw się więc. Każdy wybiera pod siebie przekazy, jakie mu odpowiadają.

  A że nie ma co dzisiaj śnić o obiektywiźmie przekazu medialnego?

 4. smerf 06.06.2019 23:30

  Dorzucę jeszcze to:

  https://www.youtube.com/watch?v=sgK62S_8mpU

  Z zastrzeżeniem: takich wynurzeń i przemyśleń powinni posłuchać ludzie myślący, a nie przypadkowi.

  No chyba, że miarą rozumu Polaka są tego typu wynurzenia innego Polaka:

  https://www.google.com/search?gs_ssp=eJzj4tLP1TcwMsuON8wxYAQAFVUDEA&q=kononowicz&rlz=1C1GCEA_enPL813PL814&oq=kononowicz&aqs=chrome.0.46j0j69i59j69i61j0l2.2412j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 5. Aida 07.06.2019 07:50

  offtop. wchodzisz sobie posłuchać dobrej muzy na takie sobie anty radio, no i oczywiście musisz się nasłuchać o życiu politycznym czy chcesz czy nie. Nawet stacje radiowe nie są obiektywne.

 6. smerf 09.06.2019 22:28

  Adminie

  W swym poście poleciłem Ci stronki internetowe.
  Ja nie mam telewizora. Powtórki dobrych programów telewizyjnych, bez tracenia czasu na reklamy, oglądam od czterech tylko w necie.

  Pozdro

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.