Politycy proponują 8 lat więzienia za świadome zarażanie COVID-em

Opublikowano: 20.09.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1456

Ministerstwo Sprawiedliwości, chce zrównać zakażonych jakikolwiek zakaźnym wirusem, z posiadaczami wirusa HIV. Pytanie, jak daleka będzie nadinterpretacja tego przepisu.

Jeżeli ktoś jest chory na COVID-19 i świadomie zaraża nim innych, ma podlegać karze do 8 lat więzienia. Jeśli ktoś taki zakaziłby świadomie wiele osób, kara wzrośnie do 10 lat.

Obecne przepisy art. 161 Kodeksu karnego brzmią tak:

„§ 1. Kto, wiedząc, że jest zarażony wirusem HIV, naraża bezpośrednio inną osobę na takie zarażenie, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Kto, wiedząc, że jest dotknięty chorobą weneryczną lub zakaźną, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu, naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie taką chorobą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 2 naraża na zarażenie wiele osób, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 i 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego”.

Artykuł 161 Kodeksu karnego, miałby po zmianie brzmieć następująco: „Kto, wiedząc, że jest zarażony wirusem HIV lub dotknięty chorobą weneryczną lub zakaźną, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu, naraża bezpośrednio inną osobę na zarażenie tym wirusem lub chorobą, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

Wygląda więc na to, że chcą połączyć § 1 i § 2, podwyższając karę więzienia za dotychczasowe przestępstwo z § 2.

Teraz pojawia się pytania:

– Co ministerstwo rozumie przez świadome zarażanie wirusem?

– Czy przepis będzie też dotyczył zaszczepieńców, którzy pozarażają dzięki kodom QR znaczne ilości osób?

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl
Uzupełnienie i skrót: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. agama 20.09.2021 14:16

    jakiś czubek wymyśla takie przepisy

  2. pikpok 20.09.2021 15:56

    A dożywocie za blokowanie skutecznych leków i wprowadzenie nowych technologii bez wyczerpujących badań.

  3. BANDZIORkaq 20.09.2021 20:49

    No tak , świadomie kogoś wychuchasz , wszakże to wirus szerzący się drogą kropelkową. Pytanie, kiedy robisz to świadomie, czyli musisz być wytestowany, dopóki tego nie zrobisz, będziesz nieświadomy. Wniosek z tego taki,kto się wytestuje ryzykuje 8 lat odsiadki, hahaha, po prostu mistrzostwo w realizacji zamierzonego planu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.