Policzono ile zajęłoby całe złoto świata

Opublikowano: 25.11.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1479

Organizacja World Gold Council, ustaliła, że gdyby całe, kiedykolwiek wydobyte złoto na świecie zostało stopione, można by uzyskać z tego sześcian o długości krawędzi 21 metrów.

To nie pierwszy raz, gdy policzono całe złoto produkowane na świecie. W 2012 roku amerykański inwestor Warren Buffett stwierdził, że gdyby z całego złota świata wytopiono sześcian to jego krawędź będzie miała długość 20 metrów. Szacunki World Gold Council są zatem bardzo prawdopodobne.

Policzono, że pod koniec 2017 roku łączna waga złota wydobytego na świecie wyniosła 190 040 ton. Jak wyjaśniono w firmie, kwota ta obejmuje wszystkie złote historycznych artefaktów. Każdy rok przynosi dalszą produkcję złota o kolejne 2,5 do 3 ton.

Jak oszacowali analitycy World Gold Council, całkowita objętość wytwarzanego w historii ludzkości złota pozyskanego spod ziemi, od 1950 roku wzrosła o dwie trzecie. Prawie połowę ziemskiej rezerwy złota stanowi biżuterii, jest jej aż 47,7 procent.

Pozostałe rezerwy podziemne to według ekspertów, najwyżej 54 tysięcy ton. W ostatnich latach produkcja złota wzrosła, ale eksperci przewidują, że w ciągu najbliższych 8-10 lat, będzie spowalniać.

Wszystko jednak może się zmienić już w najbliższej przyszłości, bo nadciągają czasy górnictwa kosmicznego. Planuje się eksploatację asteroid. Te posiadające dużo złota i rzadkich metali, mogą zostać przechwycone i przetworzone.

Aby jednak stało się to możliwe potrzebne są jeszcze technologie umożliwiające bezpieczne holowanie asteroid oraz pełną automatyzację górnictwa na nich. Nawet jedna asteroida może zatem zmienić te złote proporcje i wpłynąć na cenę tego cennego metalu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Maximov 26.11.2019 10:48

    Co do górnictwa kosmicznego to jeszcze miną dziesiątki lat zanim cokolwiek się wydobędzie poza Ziemią.
    Bez rewolucji w wytwarzaniu i magazynowaniu energii koszty wyniesienia na orbitę czegokolwiek są ogromne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.