Policyjny komendant zostaje

Opublikowano: 19.11.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1669

Polska Agencja Prasowa donosi, że policyjny komendant Jarosław Szymczyk pozostanie na swoim stanowisku. Parasol ochronny roztoczył nad nim minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, który pozytywnie ocenia działania mundurowych podczas Marszu Niepodległości. Warto w tym kontekście przypomnieć, że Szymczyk najważniejsze awanse uzyskał w czasie rządów Platformy Obywatelskiej.

Anonimowe źródło PAP twierdzi, że szef MSWiA nie zamierza składać wniosku do premiera Mateusza Morawieckiego, aby ten zdymisjonował komendanta policji. Takie doniesienia pojawiały się od kilkunastu dni, gdy spekulowano o odejściu Szymczyka już po Święcie Niepodległości. Miał on bowiem odpowiadać za brak reakcji funkcjonariuszy na przypadki przemocy i wandalizmu ze strony „Strajku Kobiet”.

O kontrowersyjnej postawie policjantów mówili niektórzy czołowi politycy obozu rządzącego. Wyjaśnienia wszelkich działań podejmowanych przez Szymczyka i jego kolegów domagał się chociażby były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Już po Marszu Niepodległości wiceprezes PiS-u nagrał materiał, w którym domagał się rozliczenia policji za wydarzenia w czasie „Strajku Kobiet” oraz największej patriotycznej demonstracji.

Wśród polityków obozu rządzącego znajdują się jednak osoby przychylne Szymczykowi. Twierdzą, że dzięki uległości policjantów nie doszło do eskalacji konfliktu wokół wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Poza tym dowódca aparatu represji ma być „jednym z najlepiej dogadujących się z podwładnymi komendantem na przestrzeni ostatnich kilku lat”. Według PAP o dymisji Szymczyka nie chciał słyszeć zwłaszcza Kamiński.

Warto w tym kontekście zauważyć, że szef MSWiA roztoczył parasol ochronny nad czołowym policjantem poprzedniej władzy. Szymczyk właśnie rządom PO i Polskiego Stronnictwa Ludowego zawdzięcza najważniejsze awanse w swojej służbie. W 2007 r. został bowiem komendantem wojewódzkim w Rzeszowie, a następnie pełnił tę samą funkcję w Kielcach i Katowicach. Przed sześcioma laty ówczesny prezydent Bronisław Komorowski mianował go na stopień nadinspektora milicji.

Na podstawie: PAP.pl, DoRzeczy.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 19.11.2020 11:43

    Bronek powiadasz ten od solidarnosci co na tlumie motlochu swoich agentow ustawili w latach 80 tych jak bolek,kwachu,kaczory,kwachu i pozniej wychodzi ze 30 lat demokracji a wszyscy prezydenci z lat 80 tych z agentury spod stoczni, tak demokracja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.