Policyjne morderstwo i spontaniczne zamieszki

Opublikowano: 20.03.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 649

W sobotę 9 marca, tuż przed północą, dwójka policjantów z Nowego Jorku zastrzeliła nastolatka przed jego domem na East Flatbush (Brooklyn). Według zabójców, 16-letni Kimani „Kiki” Gray celował do nich z rewolweru. Świadkowie zaprzeczają jednak tej wersji, twierdząc, że to policja podrzuciła broń na miejsce zdarzenia. Według raportu koronera, do chłopaka oddano w sumie jedenaście strzałów, z czego siedem dosięgło celu – cztery kule ugodziły go w klatkę piersiową, a trzy w plecy. Nie zgadza się to z raportem policji, która twierdzi, że funkcjonariusze strzelili do Gray’a w chwili, gdy ten wymierzył w nich pistolet.

Nastolatka zatrzymano w ramach policyjnej taktyki „stop and frisk”, dającej funkcjonariuszom NYPD prawo do zatrzymania na ulicach miasta osoby „wzbudzającej podejrzenia” oraz dokonania przeszukania, motywowanego zamiarem wykrycia broni. Taktyka ta stwarza policjantom furtkę do nieuzasadnionego nękania przedstawicieli mniejszości i nalotów na ubogie rejony miasta. Po zabójstwie, niektóre rejony Brooklynu „powstały” przeciwko policji, jej rasistowskim, opresyjnym taktykom i morderczej przemocy.

Przez trzy noce z rzędu, tłum kierowany odruchem samoobrony i pragnieniem wymierzenia zemsty podpalał kosze na śmieci i plądrował sklepy. Demonstranci skandowali obraźliwe hasła oraz rzucali kamieniami i cegłami w policję, która przemieniła dzielnicę w tzw. „martwy obszar” – zmilitaryzowany wycinek miasta, gdzie tymczasowo zawiesza się „konstytucyjne prawa”. Środek ten był niejednokrotnie stosowany w Nowym Jorku, ostatnio po ataku na WTC i podczas usuwaniu ruchu Occupy z parku Zuccotti.

W wyniku starć zniszczonych zostało wiele policyjnych samochodów, są również ranni funkcjonariusze. Około 50 osób trafiło do aresztu, w tym siostra Kiki.

Źródło: Grecja w Ogniu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. rootsrat 20.03.2013 10:03

  Tak to jest jak się karmi dzieciaki gangsta-rapem i zezwala społeczeństwu na posiadanie broni.

 2. Tom 20.03.2013 10:15

  @rootsrat – czy jesteś w stanie racjonalnie wytłumaczyć, co ma wspólnego posiadanie broni przez społeczeństwo z tym, że policjanci zastrzelili go i podrzucili mu broń?
  Jak widać, to posiadanie broni przez policję, a nie społeczeństwo spowodowało tą tragedię, więc należałoby odebrać broń policji

 3. jaro88 20.03.2013 12:06

  Chwała NYPD za szybką reakcję i wyeliminowanie zagrożenia.Teraz “gangsta” zastanowią się 2 razy…

 4. Spliff 20.03.2013 15:05

  “oraz dokonania przeszukania, motywowanego zamiarem wykrycia broni”
  Oni po prostu mieli zamiar znaleźć tą broń.
  Btw. w podobny sposób wywołano zamieszki w Londynie.

 5. XXIRapax 20.03.2013 19:35

  rootsrat 20.03.2013 10:03
  jaro88 20.03.2013 12:06
  Odezwali się pracownicy ministerstwa prawdy i prawomyślności jak sądzę?.
  Ja pracuję w ministerstwie jednomyślności i powiadam wam, że wiekszość ludzi odwiedzających ten portal to ciężkie, ekstremalne przypadki.
  W każdym razie nie są Ci ludzie, aż tak głupi jak Ci z naszych ministerstw, żeby niejednoznaczną sytuację -” cztery kule ugodziły go w klatkę piersiową, a trzy w plecy.”- kwitowac prostackimi komentarzami ala Niesiołowski.
  Żeby tych z WM przekonać do swoich racji, trzeba jakieś nowe socjotechniki tworzyć, albo nie wiem…
  Ja się na tym nie znam zbytnio, bo prawdę mówiąc w tym moim ministerstwie zajmuje się zwykłą papierkową robotą tzn., trzepaniem worków po cemencie.
  Gdy czytam Wasze wypowiedzi, to mi się te worki przed oczami malują.

 6. Spliff 20.03.2013 21:38

  Idealnie pasujący kawał:
  Co powiedział Szeryf Alabamy, gdy zobaczył ciało murzyna z 24 ranami postrzałowymi?
  “Tak brutalnego samobójstwa to ja jeszcze nigdy nie widziałem”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.