Policjantka ukarana za przekazanie datku na Konwój Wolności

Opublikowano: 07.10.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1230

Funkcjonariuszka policji z Ottawy przyznała się do zarzutu „zachowania nielicującego z godnością” za przekazanie 55 dolarów Konwojowi Wolności w lutym 2022 r.

23 stycznia konstabl Kristina Neilson, która jest również weteranem misji w Afganistanie, przekazała darowiznę na rzecz Konwoju Wolności za pośrednictwem platformy zbiórek społecznościowych „Go Fund Me”. Pieniądze zostały jej automatycznie zwrócone 5 lutego po tym, jak „Go Fund Me” przestała przyjmować darowizny dla protestujących, powołując się na naruszenie warunków świadczenia usług.

W dniu, w którym jej pieniądze zostały zwrócone, Neilson przekazała konwojowi 55 dolarów za pośrednictwem innej platformy o nazwie „Give Send Go”. Ta darowizna została również automatycznie jej zwrócona 25 marca po tym, jak rząd Ontario uzyskał zgodę sądu na zamrożenie zbiórki.

Od czasu, gdy Neilson przekazała darowiznę za pośrednictwem „Give Send Go”, zanim jej pieniądze zostały zwrócone, jednostka ds. przestrzegania norm zawodowych w Ottawa Police Services (OPS) została poinformowana o jej darowiźnie na podstawie skargi naczelnika i wszczęła dochodzenie.

Neilson wzięła udział w przesłuchaniu dyscyplinarnym w dniu 15 września, aby zmierzyć się z zarzutem „niegodnego zachowania” na mocy ustawy o służbach policyjnych. Na rozprawie stwierdzono, że działała w sposób „naruszający dyscyplinę” lub mogący „zdyskredytować reputację policji” w Ottawie, przekazując pieniądze na „Fundusz Konwoju Wolności”.

Neilson przyznała, że dokonała darowizn.

Podczas przesłuchania adwokat Angela Stewart powiedziała, że zachowanie Neilson „było poniżej uzasadnionych oczekiwań społeczeństwa wobec służby i funkcjonariuszy”. Pomimo niewielkiej kwoty darowizny, Stewart nazwała działania Neilson „poważnym wykroczeniem” i powiedziała, że kara „również musi być na tyle poważna, aby powstrzymać Neilson i innych funkcjonariuszy od działania w podobny sposób”.

Przedstawicielka Kristiny Neilson na rozprawie, sierżant Pat Laflamme, zauważyła, że oskarżona służy jako funkcjonariusz policji w Ottawie od 2012 roku i otrzymała „doskonałe opinie” i listy pochwalne.

Prokuratura zauważyła również, że kara dla Neilson zostanie złagodzona z powodu jej przyznania się do winy, współpracy w śledztwie oraz faktu, że nigdy wcześniej nie była karana.

Według krytyków, sprawa ukarania Neilson przypomina radzieckie procesy pokazowe.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: DonaldBest.ca
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 07.10.2022 22:14

    Canada to FASZYSTOWSKI kraj a rząd to Faszyści w czystej postaci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.