Policjant z Miami aresztował lekarza

Opublikowano: 19.04.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1068

Noszenie maseczki wcale nie chroni przed aresztowaniem. Zwłaszcza jeśli jesteś Afroamerykaninem i mieszkasz w Miami na Florydzie, wówczas jest to nawet podejrzane. Nie pomagają wtedy tłumaczenia, że jesteś lekarzem, wieziesz testy i leki dla bezdomnych, a maseczka jest po to, by chronić ciebie i innych przed ewentualnym zakażeniem.

Do groteskowej sytuacji doszło w Miami, najważniejszym mieście amerykańskiego stanu Floryda. Dr Armen Henderson, czarnoskóry lekarz, który w ramach walki z koronawirusem przeprowadza testy i leczy bezdomnych mieszkańców miasta, właśnie ładował lekarstwa do furgonetki przed swoim domem, kiedy podjechał radiowóz policyjny kierowany przez białego gliniarza. Stróżowi prawa, który sam nie posiadał żadnych środków ochrony, podejrzane się wydało, że lekarz paraduje w maseczce (sic!). Nie dość, że zasłania usta i nos, coś ładuje na furgonetkę, to jeszcze w dodatku jest czarny!

Tego dla jankeskiego mundurowego było już za wiele. Nie bacząc na wyjaśnienia, błyskawicznie wyszedł z samochodu i skuł Hendersona kajdankami. Niezłomny funkcjonariusz nie zachował przy tym żadnych środków bezpieczeństwa. „Stanął przy mnie twarzą w twarz i naraził mnie na niebezpieczeństwo” – powiedział mediom Henderson już po uwolnieniu. „Teraz czuję, że powinien zostać poddany testowi na obecność koronawirusa. Najprawdopodobniej zrobię to, bo, drąc się do mnie, opluł mi całą twarz” – stwierdził.

Zdaniem doktora Hendersona, lekarza medycyny wewnętrznej z University of Miami Health System, jedynym powodem jego aresztowania było to, że jest czarny. Był to więc typowy dla amerykańskiej policji rasistowski incydent.

Po nagłośnieniu wydarzenia przez media, głównie dzięki temu, że całe zajście zostało udokumentowane, zareagował szef policji w Miami Jorge Collina, który oświadczył, że zlecił śledztwo w sprawie tego incydentu.

Jeszcze trzy dni wcześniej Collina w nagraniu wideo prosił mieszkańców miasta, by nosili maseczki i utrzymywali między sobą dystans, chroniąc tym samym siebie i oficerów policji, z których co najmniej sześciu uległo zakażeniu, a kolejnych 125 zostało poddanych kwarantannie. Jak widać, żadne apele nie pomogą, jeśli podwładni, którzy patrolują miasto, pozbawieni są zarówno środków ochrony, jak też mózgu i moralności.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Foxi
Użytkownik
Foxi

Za duża dawka tresury, za mało nauki myślenia.

GregPel
Użytkownik
GregPel

W każdej milicji są takie Same elementy czy to USA czy PL

franek
Użytkownik
franek

@Foxi

Mówisz o lekarzu który w obawie przed fejkową pandemią chodzi po ulicy w maseczce?

https://swprs.org/szwajcarski-lekarz-o-covid-19/

Czy może o policjancie który w zbyt mocnym stopniu posłużył się profilowaniem rasowym?
(czarni popełniają większość przestępstw, no to każdy czarny = przestępca)

Jeden głupszy od drugiego.