Policjant strzelił 8 razy w plecy Murzyna

Opublikowano: 08.04.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 858

W Stanach Zjednoczonych oskarżono policjanta o morderstwo, gdy opublikowano materiał wideo pokazujący, jak 8 razy strzela w plecy bezbronnego Murzyna.

Nagranie zrobione przez świadka, zostało opublikowane przez “The New York Times” i lokalną gazetę “Post and Courier”. Do zdarzenia doszło 4 kwietnia w North Charleston w stanie South Carolina.

Policjant Michael Slager z North Charleston twierdził, że przed śmiercią Walter Scott odebrał mu pistolet-paralizator.

Okazało się jednak, że to policjant Slager 8 razy strzelił w plecy uciekającego zabijając go na miejscu. Gdy Scott upadł, policjant założył murzynowi kajdanki i obok podłożył jakiś przedmiot, którym mogła być wspomniana broń, którą rzekomo wcześniej mu ukradł.

Autorstwo: Stroganow
Źródło: Neon24.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. skyhigh 08.04.2015 12:47

  jaki Murzyn ? jeżeli już chcemy używać takiego słownictwa to trzeba było dać tytuł: “Biały (ew. białas) policjant strzelił do Murzyna”

 2. agama 08.04.2015 13:43

  Murzyn to nie jest obraźliwe słowo, tak samo jak Żyd.

 3. skyhigh 08.04.2015 15:25

  @agama – to jest sprawa sporna czy jest czy nie jest, tylko po co nadmieniać jaki miał kolor skóry? jakby był mulatem albo azjatą to też by się pisało, że policjant strzelał do mulata albo azjaty ?

 4. agama 08.04.2015 17:48

  W polskim Murzyn jest neutralne, pogardliwe stricte jest czarnuch, z czym zgadzają się np. prof. Miodek i Bralczyk:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Murzyn

  http://sjp.pwn.pl/sjp/;2485162

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.