Policjant skazany za memy o George’u Floydzie

Opublikowano: 17.06.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 732

Brytyjski policjant został skazany na dwadzieścia tygodni więzienia z powodu „rasistowskich” memów publikowanych na jednym z internetowych komunikatorów. Przed dwoma laty funkcjonariusz miał zamieszczać treści wyśmiewające sprawę śmierci amerykańskiego przestępcy George’a Floyda, co miało między innymi „naruszyć zaufanie do policji”.

James Watts służył dotychczas w jednostce policji w West Mercia. W maju i czerwcu 2020 roku prowadził więc konwersację ze swoimi kolegami z pracy na popularnym komunikatorze WhatsApp. Publikował wówczas memy nawiązujące do głośnej śmierci George’a Floyda, czyli amerykańskiego przestępcy i narkomana zmarłego w czasie policyjnej interwencji.

Ogółem policjant z Wielkiej Brytanii usłyszał dziesięć zarzutów, dotyczących „rasistowskich” treści mających rzekomo kryć się za internetowymi memami. Zdaniem sędziów w ten sposób podważył zaufanie do swojej służby, ponieważ zamieszczał podobne treści będąc czynnym funkcjonariuszem.

31-latek przyznał się ostatecznie do zarzucanych mu czynów i spędzi 20 tygodni w areszcie. Co prawda już wcześniej zrezygnował z pracy w brytyjskiej policji, tym niemniej dodatkowo otrzymał dożywotni zakaz służby w tej formacji.

Na podstawie: News.sky.com
Źródło: Autonom.pl

7

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.