Policjant podrzucił urzędnikowi marihuanę

Opublikowano: 24.05.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1149

Na prawie 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności sąd skazał Marka J., policjanta, który podczas kontroli drogowej podrzucił niedozwoloną substancję pracownikowi Urzędu Kontroli Skarbowej.

50-letni funkcjonariusz jest obecnie na emeryturze, 4 lata temu pracował jeszcze w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku. Urzędnik skarbowy podpadł mu, przeprowadzając kontrolę i stwierdzając nieprawidłowości w firmie znajomych Marka J. Policjant interesował się mężczyzną, szukał danych na jego temat w systemie, w końcu próbował wrobić go w handel narkotykami. We wrześniu 2011 roku razem z podwładnym, Wojciechem Z., zatrzymał samochód urzędnika do kontroli, gdzie Z. „znalazł” 3,2 g suszu marihuany, podrzuconej tam faktycznie przez Marka J.

Podejrzany o posiadanie zabronionej substancji został zatrzymany na 48 godzin, śledztwo w jego sprawie toczyło się przez dwa lata. Ostatecznie prokuratura doszła do wniosku, że dowody przeciwko urzędnikowi zostały spreparowane przez policję. Początkowo oskarżano obydwu funkcjonariuszy, sąd jednak doszedł do wniosku, że Wojciech Z. nie wiedział, iż J. podrzucił marihuanę i działał w dobrej wierze. Winny został natomiast skazany na 2 lata i 10 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Sędzia Justyna Gosiewska z Sądu Rejonowego w Białymstoku stwierdziła, że Marek J. podważył zaufanie do policji, a wyjątkowo surowa kara ma być przestrogą dla innych funkcjonariuszy.

Autorstwo: JS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. adambiernacki 24.05.2015 14:19

    Dodać należy, że konopie (czy tam marihłanen) do których spośród wszego ludu świata ma największy dostęp i nimi handluje.

  2. mackadmin 24.05.2015 22:35

    Jak taka sytuacja spotyka Normalnego Ludzika, wtedy Prokuratura nie wnika…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.