Policjanci wrócili z misji na Ukrainie

Opublikowano: 24.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2095

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z funkcjonariuszami polskiego kontyngentu Policji, którzy uczestniczyli w misji humanitarnej na Ukrainie. Przez prawie pięć miesięcy policjanci wspierali ukraińskie służby w neutralizowaniu materiałów wybuchowych, które na terenach zamieszkałych przez cywilów pozostawiły rosyjskie wojska.

Podczas czwartkowej uroczystości powitania w Pałacu Prezydenckim polskiego kontyngentu Policji uczestniczącego w misji humanitarnej na Ukrainie, prezydent Andrzej Duda podkreślał, że funkcjonariusze wykonali niezwykle ważne i niebezpieczne zadanie, pomagając w rozminowywaniu terenów zamieszkałych przez ukraińskich cywilów. Prezydent podziękował im w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej za poświęcenie i odwagę.

„To był piękny gest ze strony Rzeczypospolitej Polskiej, wykonany waszymi rękami, waszym bohaterstwem, waszym oddaniem służbie drugiemu człowiekowi. Z całego serca za to dziękuję, bo wierzę głęboko i wiem, że waszej służby tam ludzie nigdy nie zapomną, że zawsze będą ci Ukraińcy, którym pomagaliście, których na co dzień spotykaliście, którzy widzieli waszą służbę i pracę, którzy będą pamiętali, że polscy funkcjonariusze, polscy policjanci, polscy pirotechnicy, saperzy przyjechali tam i w najtrudniejszym czasie, spokojnie i żmudnie przez miesiące wykonywali swoją służbę po to, by umożliwić im normalne życie, po to, by uratować ich i ich dzieci” – zaznaczył prezydent.

W uroczystości wziął udział także szef MSWiA, Mariusz Kamiński. Podkreślał, że każdy uczestnik tej trudnej misji to ochotnik, który odpowiedział na dramatyczny apel władz w Kijowie. Policjanci działali w miejscach, gdzie do niedawna stacjonowali rosyjscy okupanci. „Wykazaliście niezłomny charakter, niezwykłe męstwo i niezwykły profesjonalizm. Jesteśmy z was naprawdę bardzo dumni. Zapisaliście piękną kartę w historii polskiej policji” – powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Prezydent Andrzej Duda wręczył polskim funkcjonariuszom biorącym udział w misji odznaczenia państwowe – Krzyże Zasługi za Dzielność.

Jak informuje policja, podczas swoich działań kontyngent sprawdził ponad 342 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Ujawniono prawie dwa tys. sztuk niebezpiecznych i wybuchowych materiałów, takich jak m.in. miny i pociski artyleryjskie oraz prawie 700 kg pozostałości bojowych.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Fenix 25.02.2023 07:54

    Broń która nie obroni ,a zniszczy wszystko i odbiera ludziom życie. Wzbogaca elity i korporacje ich niezaspokojoną zachłanność władzy nad światem i ludźmi ! DOŚĆ Duda głoszenia dyrdymałów, szukasz winnych patrz na siebie. Politycy tworzą problemy i walczą z problemami które sami tworzą ,i tak w kółko ? Budźmy się ludzie !

  2. Baltazar Bombka 25.02.2023 10:17

    Ciekawe ile granatników przywieźli?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.