Policjanci w USA zastrzelili 492 osoby w pół roku

Opublikowano: 03.07.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 7

Amerykańscy policjanci w pierwszej połowie tego roku zastrzelili 492 osoby. W poprzednich dwóch latach ten wskaźnik utrzymywał się na podobnym poziomie – pisze „The Washington Post”, powołując się na własne badania.

Z informacji dziennika wynika, że „liczba nieuzbrojonych ludzi zastrzelonych przez policję nieznacznie spadła”. „The Washington Post” prowadzi tę statystykę po śmierci Afroamerykanina Michaela Browna w sierpniu 2014 roku. Po jego zamordowaniu przez stróżów prawa Stany Zjednoczone zalała fala protestów i zamieszek. Sprowokowało to dyskusję w amerykańskim społeczeństwie na temat przemocy stosowanej przez policję wobec mniejszości rasowych i niesprawiedliwości społecznej.

Dziennik pisze, że w latach 2015 i 2016 funkcjonariusze policji częściej strzelali do białych mężczyzn uzbrojonych w broń strzelecką lub inną. Z kolei w tym półroczu policjanci zabili „nieproporcjonalnie dużą liczbę czarnoskórych mężczyzn”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Amerykański reżim uchodzi za najdoskonalsze wcielenie demokracji. Swoją drogą obarczałbym za te trupy w dużej mierze, panujący tam multikulturalizm. Każdy kraj kroczący tą ścieżką musi się z tym liczyć.