Policjanci w USA zastrzelili 492 osoby w pół roku

Opublikowano: 03.07.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 344

Amerykańscy policjanci w pierwszej połowie tego roku zastrzelili 492 osoby. W poprzednich dwóch latach ten wskaźnik utrzymywał się na podobnym poziomie – pisze „The Washington Post”, powołując się na własne badania.

Z informacji dziennika wynika, że „liczba nieuzbrojonych ludzi zastrzelonych przez policję nieznacznie spadła”. „The Washington Post” prowadzi tę statystykę po śmierci Afroamerykanina Michaela Browna w sierpniu 2014 roku. Po jego zamordowaniu przez stróżów prawa Stany Zjednoczone zalała fala protestów i zamieszek. Sprowokowało to dyskusję w amerykańskim społeczeństwie na temat przemocy stosowanej przez policję wobec mniejszości rasowych i niesprawiedliwości społecznej.

Dziennik pisze, że w latach 2015 i 2016 funkcjonariusze policji częściej strzelali do białych mężczyzn uzbrojonych w broń strzelecką lub inną. Z kolei w tym półroczu policjanci zabili „nieproporcjonalnie dużą liczbę czarnoskórych mężczyzn”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Amerykański reżim uchodzi za najdoskonalsze wcielenie demokracji. Swoją drogą obarczałbym za te trupy w dużej mierze, panujący tam multikulturalizm. Każdy kraj kroczący tą ścieżką musi się z tym liczyć.