Policjanci nie widzieli nic złego w „dzikiej eksmisji”

Opublikowano: 04.08.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1411

Po raz kolejny policja „nie zauważyła” możliwości naruszenia miru domowego. W Dąbrowie Górniczej interweniowali obrońcy praw lokatorów.

Jak informuje Komitet Obrony Praw Lokatorów, 2 sierpnia właściciel domu przy ul. Północnej w Dąbrowie Górniczej postanowił pozbyć się lokatorów. Przyjechał na miejsce z pracownikami firmy przeprowadzkowej. Najpierw siłą dostał się do wnętrza budynku, a następnie polecił ludziom z firmy przeprowadzkowej wynosić meble. Stwierdził, że będzie remontował obiekt.

Na krótkim nagraniu opublikowanym przez Komitet Obrony Praw Lokatorów widać, że dąbrowscy funkcjonariusze nie przejmują się możliwym naruszeniem miru domowego i nie interweniują.

Dopiero po dłuższych staraniach aktywistów policja w końcu poleciła zostawienie lokatorów w spokoju. Rodzina pozostała w domu, ale bez swoich mebli i innych rzeczy osobistych, bo te zostały wcześniej załadowane i wywiezione. Właściciel postarał się również o to, by zamknąć od zewnątrz furtkę wejściową w taki sposób, by lokatorzy nie mogli jej otworzyć.

„Dzisiejsza sytuacja jest kolejnym przykładem bezczynności policji wobec bezprawia. Tej sytuacji nie można nazwać inaczej, niż asystowaniem policji przy dzikich eksmisjach” – podsumowują działacze lokatorscy.

Aktywiści Komitetu Obrony Praw Lokatorów i innych lokalnych grup broniących praw najemców widzieli już setki, jeśli nie tysiące podobnych historii. Od lat postawa policji w podobnych sytuacjach się nie zmienia – i nikt nie widzi w tym problemu.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 4,13 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Jak wynajmujesz i nie płacisz masz eksmisję, jak płacisz masz 3 miesięczny termin wypowiedzenia najmu.
Tylko pasożyt będzie się trzymał wynajmowanego lokum, każdy kto ma pieniądze nie będący pasozytem nawet przy 3 miesięcznym wypowiedzeniu powinien wynająć coś lepszego. A tu robią ekscesy z wyrzuceniem kogoś kto nie płaci ani czynszu ani oplat

8pasanger
Użytkownik

To niech właściciel zgodnie z prawem uzyska wyrok eksmisyjny.A nie popełnia przestępstwa!!!

dobra rada
Użytkownik
dobra rada

Należałoby wprowadzić przepis, że jeśli właściciel chce się pozbyć wynajmującego, informuje go np notarialnie, że ma 1 miesiąc (czy tam 3 miesiące) na opuszczenie wynajmowanego lokum. Jeśli po tym czasie się nie wyprowadzi, to eksmisja na bruk.
Miesiąc (czy tam 3 miesiące) to wystarczający cza, żeby sobie znaleźć nowe lokum.

Ale jak ktoś jest zwykłą pasożytniczą św.nią, to potem tak to wygląda jak teraz mamy.

agama
Użytkownik

w Ameryce na psy wołają “świnie”

robi1906
Użytkownik

Jeszcze nikt nie zauważył prawidłowości?, jak ze wszystkim, zresztą.
Prawda jest taka, że tubylec choćby i był w prawie nie może nic (jako najemca i najmujący), a “członek” Systemu może wywalić i kobietę w ciąży (naprawdę samotną) jak i kalekę co mu odebrali świadczenia.

Pora się obudzić, bo naprawdę zmierzamy do nowego Oświęcimia, rządzą nami gnoje gorsi od tych nawet z 39 roku, tacy co jak ich chazar poklepie po karczychu to im mocz z radości śluzem po udzie idzie, zresztą co ja bredzę, chazar oficjalnie nami rządzi.