Policjanci brali lewe L4. Teraz skarżą się na brak nagród

Opublikowano: 27.11.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 943

Część policjantów kontestowała porozumienie policyjnych związków zawodowych z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. W ramach „Wielkiego Protestu Mundurowych” brali więc masowo zwolnienia lekarskie. Teraz w obawie przed niewypłacaniem im premii służbowych zamierzają skarżyć się do Najwyższej Izby Kontroli.

NSZZ Policjantów w pierwszej połowie września przystał na propozycje ze strony wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Macieja Wąsika. Przygotował on wówczas zmiany w ustalonych trzy lata wcześniej zasadach podwyżek wynagrodzeń mundurowych. Od 1 stycznia 2022 roku funkcjonariusze otrzymają podwyżkę pensji o blisko 500 złotych na rękę.

Wynagrodzenia wynegocjowane przez przedstawicieli związków zawodowych nie spodobały się sporej części „stróżów prawa”. Urządzili oni więc „Wielki Protest Mundurowych”, nazywany także „psią grypą”. Wielu funkcjonariuszy postanowiło w jego ramach przejść na zwolnienia lekarskie, które w większości były najprawdopodobniej niezgodne z ich faktycznym stanem zdrowia.

Media od pewnego czasu podają, że osoby biorące L4 w ramach wspomnianego protestu nie otrzymają z tego powodu nagród rocznych. RMF FM, powołując się na słowa anonimowych funkcjonariuszy, informuje nawet o przypadkach cofania policjantów z delegacji na polsko-białoruską granicę. Wyjazd na Podlasie wiąże się bowiem z dodatkowymi gratyfikacjami finansowymi.

Wspomniana rozgłośnia twierdzi teraz, że „stróże prawa” zamierzają skarżyć możliwe decyzje kierownictwa policji do Najwyższej Izby Kontroli. Miałaby ona zbadać zgodność z przepisami sposobu podziału środków na nagrody. Osoby przebywające w ramach protestu na lewych L4 uzasadniają ten pomysł „wielką niesprawiedliwością”.

Na podstawie: Rmf24.pl
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 2 , średnia ocena wartości wpisu: 1,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cami 27.11.2021 14:28

    A Ci co wystawiali te lewe L4 siedza czy nie?
    Zenada ten kraj patoli na kazdym szczeblu 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.