Policja zarekwirowała blisko 350 000 zużytych prezerwatyw!

Opublikowano: 26.09.2020 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1328

Dla niektórych ludzi nie istnieje granica, której nie należy przekraczać, by zarobić trochę pieniędzy. Dobitnie pokazuje to historia kilku Wietnamczyków, którzy dla zarobku… „recyklingowali” zużyte kondomy.

360 kilogramów używanych prezerwatyw znalazła w jednym z magazynów niedaleko miasta Ho Chi Minh City wietnamska policja. To odpowiednik aż… 345 000 kondomów! W materiale wideo, który śledczy ujawnili w publicznej telewizji Vietnam Television (VTV), można było zobaczyć kilkadziesiąt worków ze zużytymi kondomami porozrzucanych po całej podłodze, a także pojemniki z gotująca się wodą i drewniany fallus, który służył do ponownego nadawania prezerwatywom kształtu.

Podczas policyjnego nalotu na magazyn w Binh Duong aresztowana została kobieta, która zeznała, że worki ze zużytymi prezerwatywami trafiały do magazynu z niewiadomego źródła raz w miesiącu. Zadaniem Wietnamki było wyparzenie kondomów w gotującej się wodzie, a następnie suszenie ich i nadawanie im należytego kształtu za pomocą formy w kształcie drewnianego fallusa. Aresztowana wyznała, że za każdy kilogram „wyprodukowanych” w ten sposób prezerwatyw otrzymywała $0,17, czyli równowartość 13 p.

Nie wiadomo, ile prezerwatyw z magazynu koło Ho Chi Minh trafiło ponownie na rynek, natomiast pewne jest, że w Wietnamie nielegalny proceder poddawania kondomów „recyklingowi” kwitnie. W raporcie opublikowanym przez United Nations Population Fund oszacowano, że aż 40 proc. prezerwatyw sprzedawanych w Wietnamie nie przechodzi pozytywnie kontroli jakości. A wiele sprzedawanych tu kondomów posiada nawet opakowania rażąco podobne do oryginalnych, powodując tym samym, że konsumenci mogą łatwo dać się oszukać.

Zużyte prezerwatywy traktowane są jak odpady medyczne i powinny podlegać bezwzględnej utylizacji, dlatego osobom zaangażowanym w ich przetwarzanie i ponowne sprzedawanie grożą surowe kary więzienia. Tym bardziej, że wypuszczając na rynek kondomy absolutnie niespełniające jakichkolwiek standardów osoby te naraziły innych współobywateli na zajście w niechcianą ciążę oraz na zakażenie się chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Cosmo 26.09.2020 11:52

    Nie tylko “Polak potrafi”

  2. kopydlok 26.09.2020 20:27

    Greta T. byłaby z nich dumna.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.