Policja zamyka lokale wyborcze w Katalonii

Opublikowano: 01.10.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Przed lokalami wyborczymi w Katalonii od wczesnych godzin rannych formowały się dzisiaj kolejki chętnych do oddania głosu w referendum niepodległościowym. Lokale miały być czynne od godz. 9:00.

Hiszpańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało w sobotę, że zamknięto większość budynków publicznych, które miały służyć jako lokale do głosowania.

Z kolei szef MSZ Hiszpanii Alfonso Dastis w wywiadzie dla brytyjskiej telewizji Sky News wyraził przekonania, że w Katalonii nie odbędzie się prawdziwe referendum, gdyż brak na to środków. “Nie ma lokali do głosowania, nie ma kart do głosowania. Nie ma władz, aby sprawdziły autentyczność wyników” — powiedział.

Pytanie, na które Katalończycy mają odpowiedzieć w referendum brzmi: „Czy chcesz, aby Katalonia została niepodległym państwem w formie republiki?”.

Obecnie wiadomo już, że hiszpańska policja zamknęła ponad 15 lokali wyborczych i przeprowadziła rewizje – poinformowała agencja EFE, powołując się na własne źródła w organach ścigania.

Funkcjonariuszy policji otoczyła grupa ludzi przed lokalem wyborczym zlokalizowanym w szkole językowej. Policja wezwała posiłki.

Hiszpańska Gwardia Narodowa zablokowała w prowincji Girona lokal wyborczy, w którym miał oddać swój głos w referendum niepodległościowym szef katalońskiego rządu Carles Puigdemont, informuje “Pais”.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2] [3]
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

19
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Co na to trybunały europejskie? Przecież łamana jest wolność i demokracja.

Wolno nam się łączyć a nie wolno dzielić. Ciekawe.

Szczególnie po Brexicie.

sync
Użytkownik

Zgadza się Maurycy, zwłaszcza biorąc pod uwagę historię i temperament Hiszpanów. Są jeszcze bardziej wojowniczy i ciepłokrwiści niż my.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Demokracja szamboizacja ! O co chodzi ? O dziel i rządź. Po Katalonii może czas na Śląsk albo autonomiczny euroregion Pomerania !!! Zaczynacie coś jarzyć ? Ten proces przetestowali na Jugosławii i zwie się to to BAŁKANIZACJA. Rozbić na małe podmioty a potem z takim gó.W.nianym rządem gó.W.nianego państewka można robić co się chce; przekupywać, urządzać seryjnego samobójce albo w pi…du rozjechać takie gó.W.nopaństweko czołgami. A kto dużemu zabroni !!!!

Turambar
Użytkownik
Turambar

Osioł kontra Byk ciekawe jak to się rozwinie.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Hassasin 01.10.2017 21:26

Akcja w Katalonii to cześć większej całości. Czy to takie trudne do zrozumienia ?
Każdy kraj ma ,,szafę a niej jakiegoś trupa,, np: Baskowie w Hiszpanii, Ślązacy na Śląsku, Kaszubi na Kaszubach, Lapończycy na pograniczy 3ech krajów skandynawskich, Szkoci w Szkocji, Bretończycy, Bawarczycy ..i tymi znaczonymi kartami rozgrywają Nas maluczkich. DZIEL I RZĄDŹ. To co się dziej w Katalonii to cześć większego procesu geopolitycznego, który niekoniecznie toczy się naturalnym torem.
Ty się tam chłopie napinaj tą swoja znajomością historii, z której to nie wyciągasz żadnych wniosków na przyszłość, tylko usilnie chcesz wykazać swoją rację na tym kurzym, zawężonym poletku zwanym Katalonią.
A tu la’prostituta! chodzi o coś większego !!!

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

…ciągnąc dalej skończyło się ISIS to są Kurdowie w Kurdystanie na pograniczy 3ech krajów…. i dawaj dalej można kręcić to gó.W.no dalej !!!

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

,,Podczas odrywania Kosowa od Serbii Nato dopuściło się do bombardowania Belgradu jako przeciwnika ,ciekawe co zrobią teraz ?. Zbombardują Madryt czy też przyklepią wyniki referendum w Donbasie i zaakceptują powstanie Noworosji . Matołki z Brukseli dają przykład ignorancji . Ave.,,
autor: Respol

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

Popieram w całej rozciągłości użytkownika @Hassasin.

Zadłużenie Hiszpanii jako procent PKB to juz 100%( Polska 54%, ale takie Włochy to juz ponad 130%).
Eurokołchoz jest zadłużony ponad wszelkie standardy zdrowego rozsądku.
Gdyby nie moce produkcyjne EBC produkującego miesięcznie 60 miliardów euro dla “poratowania” Europejskiego Sojuza to dawno było by po zabawie.
Katalonia jest potrzebna Hiszpanii do przetrwania, bo tak się składa ,że jest to jej najbogatszy region -cześć kraju.
Nikt nie pamięta ,że Katalonia najbardziej skorzystała na ekonomicznym boomie wykorzystując swoje przemysłowe tradycje oraz położenie geograficzne ( bliskość Francji, turystyka , przepływ towarów oraz ludzi itd).
Nie zmienia to faktu ,że Hiszpania jako całość zaciągała swoje zobowiązania, wiec teraz jako całość powinna je spłacać.

Jak napisałem wcześniej zgadzam się z tezami stawianymi przez forumowicza @Hassasin.
Osobiście nazywam to scentralizowaną decentralizacją ( masło maślane, wiem).
Silne podmioty UE dążą do jak największej centralizacji władzy , a z drugiej strony chcą przerzucać moc decyzyjną coraz mniejszym podmiotom w własnej organizacji aby łatwiej wywierać na nie wpływ. Oczywiście zazwyczaj chodzi o podmioty istotne ze względów ekonomicznych, geograficznych .
Prościej- takim Niemcom zależy na wspieraniu Polskiego RAŚ-u ponieważ odseparowanie najbogatszego regionu naszego kraju w surowce naturalne, z jednej strony, wzmocni Niemcy( przejmą złoża- wydobycie), z drugiej, osłabią Polskę do tego stopnia ,że już nigdy nie będziemy w stanie dbać o własne interesy .
Jak napisał @Hassasin “DZIEL I RZĄDŹ” …..

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

,,..sprawdź, jaki zakres miała autonomia Górnego Śląska..,, ,,… to sprawdź, chociaż, jak byli traktowani w Turcji Atatürka i ..,, znowu się popisujesz ale samodzielnie nie myślisz :)
Szczegóły etniczne czy historyczne nie mają tu znaczenia. Najważniejsze jest żeby był jakiś ,,trup w szafie,, do rozegrania.
Jak napisał @dagome12345: ,, Silne podmioty UE dążą do jak największej centralizacji władzy , a z drugiej strony chcą przerzucać moc decyzyjną coraz mniejszym podmiotom w własnej organizacji aby łatwiej wywierać na nie wpływ. Oczywiście zazwyczaj chodzi o podmioty istotne ze względów ekonomicznych, geograficznych .,, ..od siebie dodam że to bardziej ,,silne podmioty,, globalne.
Skupianie się na szczególe nie pozwala zobaczyć szerszego obrazu, może krok w tył pomoże ? :)

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Odnośnie historii: to zawsze i wszędzie znajdzie się jakaś ,,umowna granica,, którą będzie można rozgrywać dwie zwaśnione strony. I wtedy dowiemy się o jednej stronie ze była nośnikiem postępu i ciągnęła całe zaciemnione regiony do przodu. O drugiej oczywiście dowiemy się ze był uciskana, że jest demograficznym zapleczem tej pierwszej strony, która to chętnie to wykorzystuje wychwytując to najwybitniejszych synów i najpiękniejsze córy tej drugiej strony. Potem dowiemy się o historycznych za-przeszłościach sprzed 200 albo 500 lat. Jak to jedna strona nie pomogła tej drugiej podczas jakiejś strasznej historii którą ta pierwsza……..

W powyższym wystarczy odpowiednio zamienić pierwsza strona, druga strona odpowiednimi nazwami …. i możesz rozgrywać całe narody i państwa.
A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Nie twierdze że jest sztucznym tworem. Takich ,,tworów,, jest mnóstwo na całym świecie i pewnie wszystkie są autentyczne. Chodzi mi o to że jedne można podsycać a inne wygaszać i to jest sterowalne.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

A scenariusz dla Hiszpanii był dość prosty: dokopać kryzysem finansowym a kryzysy etniczne bedą samoistnym dopełnieniem.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

W szczególe przedstawił to @dagome12345.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

A dlaczego ETA była w stanie zawiesić działalność ? Spekuluję: pewnie dil za autonomię. A czemu teraz wszystko szlag trafił ? Spekuluję: pewnie przez ekonomię.
Była linia podziałów zasypana kasą, wypłukał ją kryzys i powyłaziły nagie kikuty idei niepodległościowych.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin
dagome12345
Użytkownik
dagome12345

Wrzucę swoje 3 grosze.

Z tego co się orientuję to jakiś czas temu była możliwość spełnienia “wszystkich” separatystycznych żądań Basków. Z jednym małym wyjątkiem Madryt zapowiedział odłączenie tego regionu od sytemu bankowo-finansowo- ekonomicznego Hiszpanii ( generalnie postraszył ich wojna gospodarcza itd) i nagle Baskom rura zmiękła :)

Wszytko jest pięknie i fajnie gdy separatyści mają za plecami jakieś zabezpieczenie ekonomiczne lub możliwość zostania poplecznikiem jakiegoś silnego państwa ( oczywiście nie za darmo).
Szkocja ma ropę , rozwinięte rolnictwo, bankowość.
Kurdowie tam gdzie by chcieli budować swoje nowe państwo dziwnym trafem maja ropę oraz robią z Turków swoich zakładników bo przejmują największe zasoby wody pitnej w tym regionie :)

Powyższe można jeszcze okrasić długimi rozważaniami o geopolityce , czyli komu tak naprawdę zależy aby separatyści osiągnęli swoje cele . Tak się składa ,że zawsze na tym zależy rywalom organizacji z jakiej chcą odejść separatyści…..
A mowa o jakieś historii, ruchach narodowych , odrębności społecznej , kulturowej , religijnej to bon tony dla prasy.

Jak to się mówi : “follow the money” i wszytko jasne :)

PZDR

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

,,Jak się na to spojrzy, zwraca na siebie uwagę jeden aspekt tych separatyzmów. Otóż separatyzmy obejmują różne kraje Unii Europejskiej poza Niemcami…,,
źródło/reszta:

http://jeznach.neon24.pl/post/140430,niemiecki-interes-w-katalonii

dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@Atos

Ale ja od tego wyszedłem ,że Katalończycy to najbogatsi ludzie w Hiszpania dla tego dążą do separacji :) Jak by byli biedni to nie walczyli by z taką zaciekłością a własną autonomię :)

Czy Baskowie są bardzo pracowici, nie wiem …. Poznałem jednego Baska i wykonywał on swoje obowiązki jak inni Hiszpanie, z którymi pracowałem( troszkę się jednak opierdzielali – w porównaniu do Polaków:)

PZDR

mariusz
Użytkownik

Bicie ludzi, bo ida głosować, to jest faszyzm. Teraz czołgami wjadą i będą strzelać za ogłoszenie niepodległości. Gdyby to była Rosja, to bym się nie zdziwił, ale Hiszpania wyglądała na postępową.

W Polsce też jest faszyzm. Niedługo w całej Europie będa przepisy jak za Adolfa Hitlera.