Policja zablokowała Żółtym Kamizelkom drogę do siedziby KE

Opublikowano: 01.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 819

Wczoraj w Belgii policja otoczyła uczestników akcji Żółtych Kamizelek w pobliżu siedziby Komisji Europejskiej w Brukseli, wypychając większość protestujących do pobliskiego parku.

Uczestnicy akcji wcześniej przeszli zorganizowaną kolumną przez centrum miasta i wyszli na plac przed budynkiem Komisji Europejskiej. Drogę zagrodzili im policjanci z tarczami i pałkami. Protestujący skandowali hasła i podpalali petardy. Porządku pilnowali funkcjonariusze, którzy blokowali trasę dla ruchu kołowego.

Już od roku Francuzi wychodzą na akcje ruchu Żółtych Kamizelek. Pierwsze protesty odbyły się 17 listopada 2018 roku i zgromadziły ponad 280 tys. osób. Protestowano przeciwko podniesieniu podatków i apelowano do francuskiego rządu o przeprowadzenie zakrojonych na szeroką skalę reform.

Demonstranci w Brukseli próbowali ominąć blokadę, ale interweniowali policjanci i odepchnęli ich do pobliskiego parku. Konfrontacja trwała przez około 15 minut, ale zakończyła się bez starć między stróżami prawa a protestującymi.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o