Policja zablokowała Żółtym Kamizelkom drogę do siedziby KE

Opublikowano: 01.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 531

Wczoraj w Belgii policja otoczyła uczestników akcji Żółtych Kamizelek w pobliżu siedziby Komisji Europejskiej w Brukseli, wypychając większość protestujących do pobliskiego parku.

Uczestnicy akcji wcześniej przeszli zorganizowaną kolumną przez centrum miasta i wyszli na plac przed budynkiem Komisji Europejskiej. Drogę zagrodzili im policjanci z tarczami i pałkami. Protestujący skandowali hasła i podpalali petardy. Porządku pilnowali funkcjonariusze, którzy blokowali trasę dla ruchu kołowego.

Już od roku Francuzi wychodzą na akcje ruchu Żółtych Kamizelek. Pierwsze protesty odbyły się 17 listopada 2018 roku i zgromadziły ponad 280 tys. osób. Protestowano przeciwko podniesieniu podatków i apelowano do francuskiego rządu o przeprowadzenie zakrojonych na szeroką skalę reform.

Demonstranci w Brukseli próbowali ominąć blokadę, ale interweniowali policjanci i odepchnęli ich do pobliskiego parku. Konfrontacja trwała przez około 15 minut, ale zakończyła się bez starć między stróżami prawa a protestującymi.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o