Policja w wydawnictwie 3dom z powodu kubków i koszulek

Opublikowano: 04.09.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1069

Tomasz Grzegorz Stala poinformował niedawno, że do wydawnictwa 3dom przybyła policja. Miało chodzić o koszulki i kubki z napisem: „Nie chcemy: Ż/żydów [wszystkie litery są duże – przyp. MN], homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej”.

Tekst ten miał nawiązywać do słów Sławomira Mentzena, które wygłosił przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku. „Po raz pierwszy ogłaszam światu »piątkę Konfederacji«. Nie chcemy: Ż/żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej”.

Koszulki i kubki z tym napisem można było kupić już od dosyć dawna. Nie wiadomo, jakie wykroczenie bądź przestępstwo miałby popełnić właściciel 3dom je dystrybuując. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie prok. Tomasz Ozimek oznajmił: „Dochodzenie zostało wszczęte przez komendę miejską policji pod koniec czerwca. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyła instytucja samorządowa, która zajmuje się funduszami europejskimi”.

Sławomir Mentzen, propagator „filozofii xD”, tak skomentował to wydarzenie: „To śmieszne”.

Właściciel wydawnictwa, Tomasz Stala, powiedział z kolei: „Napisanie, że nie chcemy Żydów i homoseksualistów, jest tym samym, co powiedzenie, że nie chcę zupy pomidorowej. Czy to czyni ze mnie przestępcę kulinarnego?”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Wprost”, „Magna Polonia”
Źródło: MediaNarodowe.com

9

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Baltazar Bombka 05.09.2022 08:59

    A najśmieszniejsze jest to, że z całej piątki urazeni czują się europeisci.

  2. Wojna INFO 05.09.2022 13:05

    “3dom” po jakiemu ta nazwa?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.