Policja w USA może zbierać DNA aresztowanych

Opublikowano: 05.06.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł, że policja może pobierać próbki DNA zatrzymanych osób.

Zdaniem sądu uzyskiwanie próbek DNA od aresztowanych jest procedurą podobną do uzyskiwania odcisków palców, a zatem dozwoloną przez konstytucję.

Decyzja nie była jednogłośna. Mniejszość sędziów Sądu Najwyższego wyraziła zdecydowany sprzeciw, twierdząc, że decyzja ta nadmiernie rozszerza pełnomocnictwa policji.

Służby porządkowe już od dawna pobierają próbki DNA od skazanych. Zgodnie z obecną decyzją Najwyższego Sądu Stanów Zjednoczonych, praktyka ta od tej pory może objąć także ludzi nie uznanych za winnych.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
podroznik
Gość
podroznik

Polska, rok 2015.
Za przejście na czerwonym świetle -> mandat + próbka DNA