Policja w USA będzie szpiegować kamerami z domofonów

Opublikowano: 26.11.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2038

Departament policji w Jackson w stanie Mississippi prowadzi 45-dniowy program pozwalający na transmisję na żywo z prywatnych kamer bezpieczeństwa, w tym kamer Amazon Ring, w rezydencjach swoich obywateli. Kamery Ring firmy Amazon (na filmie niżej) były jedyną marką nazwaną w ramach programu pilotażowego już teraz mającą ponad 1000 partnerstw z lokalnymi oddziałami policji.

Program pozwala właścicielom Ring na łączenie strumieni z kamer do „Real Time Crime Center” – specjalnej jednostki odpowiedzialnej za śledzenie. Chociaż program pilotażowy ma rzekomo „opt-in”, co oznacza, że mieszkańcy muszą zgłosić się na ochotnika, aby być jego częścią, jest to oczywisty krok w złym kierunku masowej inwazji na prywatność bez nakazu.

Policja wykorzystała kamery Ring do „budowy kompleksowych sieci kamer CCTV pokrywających całe dzielnice”, zmniejszając obciążenie sprzętowe departamentu i przenosząc ich obecność w sąsiedztwie, gdzie w przeciwnym razie może nie być mile widziana.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.