Policja w Japonii ma prawo szpiegować muzułmanów

Opublikowano: 31.01.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 438

Sąd w Tokio zdecydował, że policja ma prawo inwigilować wybrane osoby tylko z tego powodu, że są muzułmanami.

Orzeczenie wydano podczas rozpatrywania skargi 17 muzułmanów, którzy żądali od władz odszkodowania za to, że ich dane osobowe wyciekły do internetu. Miało to związek z raportem policyjnym z 2010 r. na temat terroryzmu, który zawierał portrety tych osób, dane o narodowości, miejscu pracy, związkach rodzinnych i miejscach często przez nie odwiedzanych.

Adwokat reprezentujący skarżących, Toshiro Ueyanagi, powiedział, że doszło do “całkowitego zlekceważenia praw człowieka” tych osób, ponieważ policja interesowała się ich życiem prywatnym tylko dlatego, że są muzułmanami.

Sąd przyznał powodom 90 milionów jenów odszkodowania z powodu przecieku ich danych, jednocześnie jednak orzekł, że japońska policja ma prawo zbierać informacje o muzułmanach tylko z powodu faktu ich przynależności do tego wyznania.

Tożsamości funkcjonariuszy biura bezpieczeństwa publicznego tokijskiej policji, odpowiedzialnych za przeciek, nie udało się ustalić.

Autor: PJ
Na podstawie: www.worldbulletin.net
Źródło: Euroislam


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.