Policja w Chicago w 5 lat zabiła niemal 100 osób

Opublikowano: 29.08.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 9

Cztery na pięć osób, które zginęły od policyjnych kul w amerykańskim mieście to młodzi czarnoskórzy mężczyźni. Statystyki na ten temat ujawniła “Chicago Tribune”. Gazeta, żeby poznać te dane, musiała zagrozić chicagowskiej komendzie pozwem.

Jak wynika z danych na lata 2010-2015, co pięć dni w stolicy Illinois funkcjonariusz policji oddawał strzał w kierunku obywatela. W sumie zużyto 2,623 kul w 435 akcjach, w których służby strzelały do ludzi, trafiały w ponad połowie przypadków – w sumie raniono 170 osób i zabito 92, z czego aż 69 stanowili młodzi czarnoskórzy mężczyźni.

O znacznej większości z nich nie pisała żadna prasa. Zebranie tych danych było bardzo trudne – komenda nie chciała ich ujawnić, mimo powoływania się “Chicago Tribune” na obowiązujący od 1967 roku Akt Wolności Informacji, zgodnie z którym gazeta miała do nich prawo. Batalia trwała siedem miesięcy, w końcu pomogła groźba pozwu sądowego. Wcześniej jedyna wiedza na temat używania przez policję broni i liczba zabitych pochodziła z wypowiedzi rzecznika komendy.

“Chicago Tribune” zainteresowało się danymi w związku ze śmiercią Laquana McDonalda, 17-letniego Afroamerykanina zabitego 20 października 2014 roku przez białego policjanta, Jasona Van Dyke’a. Chłopak próbował uciekać przed policją po nieudanej próbie włamania do samochodu na parkingu pod stacją benzynową, ale został otoczony przez radiowozy – wtedy Van Dyke oddał w jego kierunku 16 strzałów. McDonald zmarł na miejscu.

W 2015 roku ujawniono też informacje na temat Homan Square, nielegalnego aresztu, w którym stosowano metody przesłuchań a la Guantanamo – zatrzymywane osoby w ogóle nie pojawiały się w statystykach, nie przedstawiano im żadnych zarzutów, nie pozwalano na spotkanie z prawnikiem czy rodziną oraz bito i torturowano. Po ujawnieniu informacji o tajnym punkcie przesłuchań komendant policji podał się do dymisji.

Autorstwo: JS
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

„W sumie zużyto 2,623 kul w 435 akcjach”

2623 : 435 = 6,02 kul na jedną akcję.

“w sumie raniono 170 osób i zabito 92, z czego aż 69 stanowili młodzi czarnoskórzy mężczyźni.”

Dlaczego jak policjant zabije czarnoskórego to jest to bardziej nagłaśniane niż jak policjant zabije białego? Życie czarnoskórego przestępcy jest więcej warte niż białego przestępcy?

“W 2015 roku ujawniono też informacje na temat Homan Square, nielegalnego aresztu, w którym stosowano metody przesłuchań a la Guantanamo”

Więzienia pękają w szwach od niewinnych ludzi, każdy w celi twierdzi że jest niewinny i torturowany przez policję.

pikpok
Użytkownik
pikpok

W bandyckim kraju życie ludzkie jest niewiele warte.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@salmac

“Bo kolega powyżej (Anonymous-X), najchętniej wszystkich by pozamykał, a resztę powystrzelał. Każdy jest dla niego podejrzany. Może sam nosi mundur?;)”

Gdzie i kiedy twierdziłem że każdy jest podejrzany?
Twoim zdaniem, skoro nie biorę strony przestępców i de$%#, to jest dowodem że jestem policjantem? dość ciekawa logika, a jak ktoś lubi frytki z mcdonalda to znaczy ze pracuje w mcdonaldzie? :)

Drogi kolego @salmac zobacz sobie ten film z interwencji amerykańskiej policji
https://www.youtube.com/watch?v=xkci3wFr-Gk
(UWAGA!!! FILM ZAWIERA SCENY DRASTYCZNE!!!) i wytłumacz mi dlaczego ten de$%# sie nie poddał? zamiast tego rzuca się na policjantów którzy mają broń, Dlaczego ma mi być żal takiego de$%#?

Zanim zaczniesz się na jakiś temat wypowiadać, to sprawdź czy informacja którą komentujesz jest prawdziwa.

Po 1 – to nie była żadna EGZEKUCJA tylko zabójstwo jak już (sprawdź sobie definicje słowa egzekucja). Tu masz link do filmu z tego zajścia https://www.youtube.com/watch?v=1Zz03rvyhIk (UWAGA!!! FILM ZAWIERA SCENY DRASTYCZNE!!!)

Po 2 – Ten “grzeczny” 17-letni Afroamerykanin wcale nie usiłował włamać się do żadnego samochodu, tylko chodził po ulicy z nożem którym przecinał opony w zaparkowanych samochodach policyjnych.

Po 3 – Ten “grzeczny” Afroamerykanin, kilkukrotnie był zatrzymywany za posiadanie narkotyków i przynależność do gangu.

Kto normalny chodzi z nożem po ulicy i przecina opony w radiowozach policyjnych?

Ten “grzeczny” Afroamerykanin z nożem w ręku, to twoim zdaniem wzorowy 17-letni obywatel?

PS. Całą ta sytuacje z “grzecznym” Afroamerykaninem można opisać: “trafiła kosa na pistolet”

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@salmac

Drogi kolego w moim poście odniosę się również do twojego postu nr8

Po 1 – Jeśli policjant zabije kogoś na służbie, to nie wymierza żadnej kary tylko popełnia przestępstwo.

Po 2 – Mówisz że: „Nie żebym bronił przestępców, bo sam padłem ich ofiarą i czasem aż świerzbi mnie ręka… ale musimy zachowywać pewne cywilizowane standardy.”

Jeśli ktoś łamie te cywilizowane standardy, chodząc z nożem po ulicy to my ludzie cywilizowani mamy się teraz nad tym przestępcą litować?
Sugerujesz że ludzie cywilizowani powinni litować się nad przestępcą zamiast nad jego ofiarami? Jesteś jednym z tych co chcą walczyć kolorowymi kredkami z zamachowcami.

Po 3 – „Myślisz, że każdy, kto nosi mundur automatycznie stoi na straży prawa i przestrzega przepisów? Że na pewno brak wśród nich psychopatów?”

Co to za argument?
A ty myślisz ze każdy, kto nosi mundur policyjny to bandyta i psychopata który chce cie zabić?

Twoim zdaniem tylko w policji trafiają się psychopaci? W każdym środowisku są psychopaci, jaka to jest różnica czy cie zabije psychopata policjant, czy psychopata prowadzący miejski autobus? Psychopatą wykonującym inne zawody wolno więcej?

Ale rozumiem że ty tymi słowami chcesz uderzyć w to, ze policjant nadużywa swojej władzy, to wytłumacz mi kolego jeśli policjant kogoś zabije, to w jaki sposób on nadużywa swojej władzy? Miej na uwadze to, że mówimy o sytuacji w USA, gdzie każdy ma prawo posiadania broni?

Po 4 – Cały czas zapominasz właśnie że omawiamy działanie policji w USA, gdzie tamtejsza policja ma inne uprawnienia niż policja w Polsce, tam istnieje inne prawo, inna mentalność ludzka, gdzie obywatel ma prawo zabić w obronie własnej.

W USA jeśli ktoś wejdzie na twoją prywatną posesje to masz prawo do niego strzelać, w USA w obronie własnej tez możesz zabić napastnika, tam nikt nie patrzy na to, czy ty broniąc się zastosowałeś współmierne środki obrony koniecznej, wobec napastnika, nie porównuj polskiej sytuacji prawnej do amerykańskiej, bo to kompletnie dwa inne światy.

Po 5 – „Pierwszy filmik, który wskazałeś, nie ma nic do rzeczy w komentowanej sprawie Mcdonald’a.”

Ma i to wiele : ) jak widzisz na tym filmie policjant wystrzelił do tego gościa 6 czy 7 razy (nie chce mi się liczyć dokładnie) mimo ze najprawdopodobniej już po tym jak dostał 3 kule na pewno był martwy, mimo to policjant strzelał do niego dalej, to nie jest oznaka zaburzeń psychicznych albo poczucia bezkarności. Policjanci w USA robią to „odruchowo” są tak trenowani(sprawdź sobie co to jest pamięć mięśniowa), dlatego ze w USA przestępcy strzelają do nich i policjant w USA jak strzela, to strzela tak żeby mieć pewność że napastnik jest unieszkodliwiony(czytaj: żeby zabić) bo w USA życie policjanta jest więcej warte od życia przestępcy.

PS. Kolego prędzej jakiś psychopata cie rozjedzie na pasach niż jakiś „policjant psychopata” cie zastrzeli.

Anonymous-X
Użytkownik
Anonymous-X

@salmac

Kolego cały czas odwołujesz się do: wysokich standardów, do tego jak to w cywilizowanym świecie i takie tam…

Przeczytaj teraz na spokojnie wszystkie swoje tutejsze wpisy o policji i zobacz jak zgeneralizowałeś całą policję, zobacz jakich użyłeś oskarżeń i słów na określenie policji na podstawie jednego policjanta i ty się odwołujesz do wyższych standardów?

Te twoje wyższe standardy i cywilizowany świat ma polegać na tym ze chcesz bronić ludzi którzy są potencjalnym zagrożeniem dla społeczeństwa?
A piętnujesz ludzi którzy pracują w policji na podstawie jednostkowych przypadków.

Ilu znasz policjantów morderców? (najpierw spróbuj sobie przypomnieć o ilu słyszałeś?, a później sprawdź sobie w wiki)

W przypadku policji już nie ma z twojej strony wyrozumiałości że to jest praca wysokiego ryzyka, że ci ludzie idąc do pracy, mogą już nie wrócić do domu żywi (mówię tu w większości o policji amerykańskiej, ale polscy policjanci też giną na służbie) w tym przypadku w twoim cywilizowanym świecie policjant to bandyta, psychopata dokonujący egzekucji.

To właśnie dzięki tym ludziom mamy ten “cywilizowany świat”, dzięki temu że jakiś człowiek chce założyć ten mundur i wyjść na ulice, by odstraszyć takich “grzecznych 17-letnich afroamerykanów” którzy spacerują sobie z nożami w ręku po ulicy. Drogi kolego weź sam załóż mundur policyjny i wyjdź na ulice, popracuj tak troszkę, a przekonasz się że trzeba jednak być “psychopatą” by bronić takich ludzi jak ty przed tymi “grzecznymi obywatelami”

Drogi kolego tym wpisem kończę rozmowę z tobą, pozdrawiam