Policja w Brukseli brutalnie rozpędziła młodzież

Opublikowano: 02.04.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2097

Wczoraj w Brukseli tłumy młodych ludzi zgromadziły się w jednym z parków z okazji imprezy masowej, która okazała się primaaprilisowym żartem. Tłum brutalnie rozgoniła policja. Są zatrzymani i ranni.

Jeszcze w marcu, „nieznani sprawcy” zaplanowali na pierwszego kwietnia imprezę masową w jednym z brukselskich parków. Na koncercie miał wystąpić znany DJ i inne sławy. W wydarzeniu na „Facebooku” udział zadeklarowało 20 000 ludzi. Młodzież potraktowała zaproszenie poważnie i tysiące osób przyszło wczoraj do parku Bois de la Cambre. Jeździli na rowerach, rolkach, opalali się na trawie, piknikowali. „Wiedziałem, że to żart, ale i tak postanowiłem przyjść” – mówi jeden z uczestników imprezy. Nikt nie spodziewał się jednak takiej reakcji policji.

Ponieważ Belgia również walczy z trzecią falą pandemii, szkoły są zamknięte i maksymalnie cztery osoby mogą uczestniczyć w zgromadzeniu, władze Brukseli postanowiły zareagować bardzo brutalnie. Do rozpędzenia tłumów młodzież wysłano oddziały policji konnej, użyto armatek wodnych i gazu łzawiącego. Na materiałach wideo można zobaczyć, jak policja konna tratuje kobietę, policjanci powalają osoby na ziemię i zakuwają w kajdanki. Ludzie krzyczą i uciekają w popłochu. Doszło do przepychanek z policją.

https://www.youtube.com/watch?v=Lpw05mL05OQ

Aresztowano 22 osoby, 8 jest rannych, w tym dwie ciężko ranne przewieziono do szpitala. Jak podaje portal „Newsandstar”, zniszczono dwa samochody policyjne i kilka koni również zostało rannych.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Na podstawie: Newsandstar.co.uk
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. hanz3335 02.04.2021 13:32

    Skończy się to rewolucją przez debili z UE.

  2. KubaD. 02.04.2021 15:28

    Bardziej liczyłem dzisiaj na news, że Izrael wygrał w Hadze. Po czym Belgia odwołuje lockdown.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.