Policja użyła gazu przeciwko protestującym w Atenach

Opublikowano: 17.03.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1607

Grecka policja rozpędziła pokojową demonstrację w centrum Aten przy użyciu gazu łzawiącego i granatów hukowo-błyskowych — poinformowali 16 marca korespondenci agencji informacyjnej Avgi, organu największej greckiej partii opozycyjnej SYRIZA.

Na nagraniu widać, jak policja wdziera się do przejeżdżającego konwoju, rozprasza go, chwyta młodego mężczyznę, ale zaraz go uwalnia. Słychać też głosy protestujących, którzy pytają policję, dlaczego bije ludzi, podczas gdy ludzie w różnym wieku rozpraszają się, by uciec przed policją.

„Po raz kolejny policja rozpędziła pokojową demonstrację nad tragedią w Tempe i wysiłkami rządu w celu zatuszowania sprawy. Dokument wideo Avgi.gr udokumentował niesprowokowany atak sił specjalnych policji na demonstrantów pokojowo protestujących nad rządową próbą zatuszowania odpowiedzialności za tragedię. Można odnieść wrażenie, że siły policyjne zaatakowały wyłącznie w celu zakłócenia marszu” — napisała gazeta.

W czwartek w Atenach odbyły się protesty w związku z katastrofą kolejową, w której zginęło 57 osób. Od początku wiecu zgromadziło się znacznie mniej osób niż na demonstracjach w poprzednich dniach, ale potem zaczęły zbliżać się nowe kolumny demonstrantów. Starcia rozpoczęły się pod koniec marszu.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.