Policja spisała za napis „precz z roSSyjskim imperializmem”

Opublikowano: 19.09.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 836

Do kuriozalnej sytuacji doszło po demonstracji Rot Niepodległości, Marszu Niepodległości i Straży Narodowej w rocznicę rosyjskiej agresji na Polskę 17 września. Jeden z uczestników i mówców na manifestacji, relacjonujący wydarzenie Jan Bodakowski, został spisany przez policje.

Powodem interwencji policji była tablica „precz z roSSyjskim imperializmem” trzymana przez Jana Bodakowskiego. Policja miała podejrzenia, że litery SS w słowie „roSSyjskim” to szerzenie nazizmu. Obfotografowana tablica i dane Jana Bodakowskiego będą przedmiotem specjalnego śledztwa.

Choć zakazane jest w Polsce propagowanie nazizmu to działanie policji polegające na podejrzewaniu o szerzenie nazizmu osób wykorzystujących symbolikę związana z nazizmem krytycznie wobec nazizmu, jest działaniem nierozsądnym. Jan Bodakowski wykorzystał, na antyrosyjskim transparencie, podczas antyrosyjskiej demonstracji, litery SS w słowie „roSSyjskim” w celu krytyki zbrodniczego imperializmu rosyjskiego, a nie po to, by udzielić poparcia dla Rosji czy nazizmu. Takie działanie policji podważa zaufanie dla niej, bo jest nie tylko formą zastraszania osób aktywnych politycznie, ale i marnowaniem środków oraz sił policji na głupie działania.

Można było mieć nadzieje, że takie sytuacje to przeszłość. W 2003 Jan Bodakowski został zatrzymany i był przesłuchiwany, było prowadzone przeciwko niemu postępowanie policyjne i sądowe, bo na demonstracji przeciwko integracji z Unią Europejską miał tablice, na której były litery „UE = swastyka + sierp i młot”. Taki napis policja uznała za propagowanie nazizmu. Była to forma prześladowania przeciwników integracji z UE.

Widać, że policja potrzebuje instrukcji, jak odróżniać osoby propagujące nazizm od osób krytykujących nazizm by nie marnowała czasu na ustalanie czy antynaziści to naziści. Tym bardziej, że na tej samej podstawie co spisano Jana Bodakowskiego spisani powinni być posłowie PiS (w tym marszałek sejmu Gosiewska) występujący w sejmie w koszulkach „Achtung RuSSia” Wojciecha Korkucia.

Autorstwo: Jan Bodakowski
Źródło: MediaNarodowe.com

7

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.