Policja spacyfikowała protestujących rolników

Opublikowano: 11.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 983

Rolnicy z ruchu AgroUnia zablokowali wczoraj ulice w centrum Warszawy, protestując przeciwko bierności w sprawie walki z afrykańskim pomorem świń. Po kilkunastu minutach demonstranci zostali jednak usunięci siłą przez policjantów, a część z nich została przewieziona do warszawskich komisariatów z powodu stawiania oporu.

Afrykański pomór świń (ASF) jest jednym z głównych obszarów zainteresowania ruchu społecznego, którego szefem jest rolnik Michał Kołodziejczak. Przedstawiciele AgroUnii uważają, że rządzący nie radzą sobie z wirusem zagrażającym trzodzie chlewnej, zaś stosowane przez nich środki prowadzą tylko do eliminacji skutków, a nie przyczyn rozprzestrzeniania się tej groźnej choroby.

AgroUnia postanowiła jeszcze dobitniej zwrócić uwagę na ten problem, dlatego blisko 200 jej działaczy i sympatyków pojawiło się dzisiaj w Warszawie. Zgromadzili się oni pod siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego na ulicy Nowy Świat, czyli jednego z najbardziej reprezentacyjnych miejsc polskiej stolicy. W ten sposób domagali się efektywnego odstrzału dzików przenoszących ASF, w tym większego i bardziej efektywnego nadzoru nad wspomnianym Związkiem.

Rolnicy wyłożyli ponadto bele siana do których się przykuli, a także rozłożyli kolczatki mające blokować ulice. Po kilkunastu miejscach na miejsce dotarły liczne oddziały policyjnej prewencji, która zaatakowała rolników i mimo ich oporu zepchnęła ich z jezdni. Funkcjonariusze zatrzymali bliżej niezidentyfikowaną grupę osób, ponieważ miały one uczestniczyć w manifestacji mimo jej rozwiązania. Ostatecznie wszyscy zostali zwolnieniu po podstawowych czynnościach policyjnych.

Na podstawie: Farmer.pl, Facebook.com/projektAGROunia, Twitter.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Jedyni Polacy którzy mają odwagę wyjść na ulicę i walczyć o swoje. Szkoda, że tak niewielu. Do francuskich farmerów jeszcze im daleko. Powinni się wpier… traktorami z obornikiem do samej Warszawy i tak krążyć wokół sejmu i ważniejszych arterii.