Policja spacyfikowała protestujących rolników

Opublikowano: 11.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1897

Rolnicy z ruchu AgroUnia zablokowali wczoraj ulice w centrum Warszawy, protestując przeciwko bierności w sprawie walki z afrykańskim pomorem świń. Po kilkunastu minutach demonstranci zostali jednak usunięci siłą przez policjantów, a część z nich została przewieziona do warszawskich komisariatów z powodu stawiania oporu.

Afrykański pomór świń (ASF) jest jednym z głównych obszarów zainteresowania ruchu społecznego, którego szefem jest rolnik Michał Kołodziejczak. Przedstawiciele AgroUnii uważają, że rządzący nie radzą sobie z wirusem zagrażającym trzodzie chlewnej, zaś stosowane przez nich środki prowadzą tylko do eliminacji skutków, a nie przyczyn rozprzestrzeniania się tej groźnej choroby.

AgroUnia postanowiła jeszcze dobitniej zwrócić uwagę na ten problem, dlatego blisko 200 jej działaczy i sympatyków pojawiło się dzisiaj w Warszawie. Zgromadzili się oni pod siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego na ulicy Nowy Świat, czyli jednego z najbardziej reprezentacyjnych miejsc polskiej stolicy. W ten sposób domagali się efektywnego odstrzału dzików przenoszących ASF, w tym większego i bardziej efektywnego nadzoru nad wspomnianym Związkiem.

Rolnicy wyłożyli ponadto bele siana do których się przykuli, a także rozłożyli kolczatki mające blokować ulice. Po kilkunastu miejscach na miejsce dotarły liczne oddziały policyjnej prewencji, która zaatakowała rolników i mimo ich oporu zepchnęła ich z jezdni. Funkcjonariusze zatrzymali bliżej niezidentyfikowaną grupę osób, ponieważ miały one uczestniczyć w manifestacji mimo jej rozwiązania. Ostatecznie wszyscy zostali zwolnieniu po podstawowych czynnościach policyjnych.

Na podstawie: Farmer.pl, Facebook.com/projektAGROunia, Twitter.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cosmo 11.12.2019 12:36

    Jedyni Polacy którzy mają odwagę wyjść na ulicę i walczyć o swoje. Szkoda, że tak niewielu. Do francuskich farmerów jeszcze im daleko. Powinni się wpier… traktorami z obornikiem do samej Warszawy i tak krążyć wokół sejmu i ważniejszych arterii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.