Policja RPA aresztowała 40 górników po strajku

Opublikowano: 17.10.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Policja RPA aresztowała 40 górników, którzy brali udział w nieuzgodnionej z władzami akcji protestu w kopalniach żelaza Sishen.

Podczas manifestacji pracownicy skonfiskowali sprzęt kopalni. Górnicy domagali się poprawy warunków pracy i podniesienia wynagrodzeń. Wczoraj ponad 100 pracowników zostało zwolnionych przez jej właściciela.

W ciągu ostatnich paru miesięcy w niektórych kopalniach RPA doszło do strajków. 16 sierpnia policjanci otworzyli ogień do tłumu składającego się z kilku stu tysięcy robotników w kopalni Marikana, zabijając 34 osoby.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o