Policja przekroczyła brutalnie swoje kompetencje

Opublikowano: 04.04.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1263

Policja wkroczyła do polskiego kościoła w londyńskim Balham, gdzie odbywało się nabożeństwo. Powodem interwencji było rzekome złamanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Policjanci przerwali liturgię i nakazali wiernym opuścić świątynię. Parafia wydała oświadczenie w sprawie.

W Wielki Piątek w kościele polskiej parafii Chrystusa Króla w Londynie-Balham doszło do niecodziennej sytuacji. Podczas nabożeństwa do kościoła wkroczyła policja, przerywając liturgię. O sprawie jako pierwszy poinformował portal Wielka Brytania Online i umieścił wideo ze zdarzenia.

Na zamieszczonym przez portal nagraniu widać, jak ksiądz Aleksander Dasik informuje wiernych, że ktoś zadzwonił ze skargą na policję. Następnie duchowny prosi funkcjonariuszy o wyjaśnienia.

Jeden z przybyłych na miejsce policjantów oznajmił zgromadzonym wiernym, że zostały złamane restrykcje epidemiczne. Pod groźbą grzywny nakazał opuścić kościół. „Niestety to zgromadzenie jest bezprawne w związku z regulacjami obowiązującymi obecnie z powodu koronawirusa. Zgodnie z prawem nie możecie się tu spotykać w tak licznym gronie. Musicie teraz rozejść się do domów. Niezastosowanie się do tego grozi grzywną w wysokości 200 funtów. Odmowa podania danych natomiast może doprowadzić do aresztowania” – ostrzegł funkcjonariusz.

Proboszcz kościoła wezwał zebranych do opuszczenia świątyni. Proszę szybko opuścić kościół, proszę wyjść, bo inaczej każdy zapłaci mandat w wysokości 200 funtów. Duchowo przyjmiemy komunię świętą – mówił. Zapowiedział też złożenie zażalenia na decyzję patrolu policji.

Dzień później parafia wydała oświadczenie w tej sprawie. Kapłani stwierdzają, że zarzut o nielegalności zgromadzenia nie jest zasadny. „Policja przekroczyła brutalnie swoje kompetencje, wydając swój nakaz bez odpowiedniego na to powodu, gdyż wszystkie wymogi rządowe zostały dotrzymane” – głosi komunikat na stronie internetowej parafii Chrystusa Króla.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 4,60 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Foxi
Użytkownik
Foxi

Oto prawdziwe oblicze brytolków. Polacy, pora przejrzeć na oczy i uświadomić sobie co to jest WASP. Bo do meczetu lub synagogi to oni z jakiegoś powodu nie weszli.

Cami
Użytkownik
Cami

A mnie najbardziej smieszy co ich zmusilo do pokornego podpozadkowania sie pałom, otóz tylko wylacznie to 1000 pln a nie 100 pln jak w naszym smiesznym kraju , jaka kara taki szacunek do jej wykonawcow :( nawet na Bialorusi maja wiekszy szacunek do pał bo wiedza ze tam wpier dol dobry jak beda podskakiwac :( ten kraj to jest coraz wieksze gowno niestety

synsata
Użytkownik

Szatan wchodzi podczas liturgii i przerywa msze święte… Sytuacja nie widziana od początku chrześcijaństwa…
I kto tu mówi, że nie żyjemy w czasach ostatecznych?

robcioRR
Użytkownik
robcioRR

I to byl ksiadz?????? Do paczamamy niech sie modli jak Bergolio.